אלקין. צילום: אלכס קולומויסקי

"סניף הליכוד בירושלים לא יתמוך בשר אלקין בבחירות לראשות העירייה", כך הודיעו היום (ג') ראשי סניף הליכוד בירושלים

העימות המתוקשר בין השר זאב אלקין והמתמודד לראשות העירייה, לבין רשימת סניף הליכוד בירושלים עולה שלב. במכתב שהוציאו היום (ג') ראשי הסניף ליו"ר הוועדה המוניציפאליות בליכוד ראש עיריית מודיעין, חיים ביבסף הם תוקפים את השר ומאשימים אותו בניסיונות לפעול מאחורי גבם של נבחרי רשימת הליכוד בסניף המקומי. 

לטענתם כל ניסיון לצרף חברי ליכוד שלא התמודדו בבחירות הפנימיות בסניף לרשימה עצמאית למועצת העיר מנוגדות לתקנון הבחירות של הוועדה. "סניף הליכוד בירושלים המיוצג על ידי מועצת הסניף דוחה על הסף את הבקשות המפורטות במכתבו של השר אלקין, שמשמעותן פגיעה במעמדו של הסניף ובמאמצי הליכוד בירושלים להצליח בבחירות למועצת העירייה", כך פתחו את המכתב.

במכתבם הם מבקשים לדחות את בקשותיו של השר אלקין המפורטות במכתבו, על מנת "למנוע ככל הניתן פגיעה נוספת בתנועת הליכוד בירושלים ובסיכוייה להגיע להישגים בבחירות המוניציפאליות הקרבות".

החשש של ראשי הסניף הוא שהוועדה המונציפאלית של הליכוד תאפשר לו לרוץ תחת השם 'הליכוד' ללא חברי רשימת הסניף.

"עמדותיו הפוליטיות מנוגדות לעמדות המוצהרות של הליכוד"

במכתב הם מציינים את הסיבה מדוע לא יתמכו באלקין: "מאחר והשר לא נבחר כמייצג הסניף בבחירות מסודרות במוסדות התנועה כמתחייב". עוד טוענים במכתבם כי "התנגדות מועצת הסניף לתמיכה בשר אלקין היא בשל עמדותיו הפוליטיות המנוגדות לעמדות המוצהרות של הליכוד. התנהלותו הכוחנית של השר אלקין במסגרת ניסיונותיו להביא לביטול תוצאות הבחירות למועצת העירייה בירושלים ובשל הפילוג והפגיעה הבלתי הפיכה שנגרמת בשל מעשיו לתנועת הליכוד ולסיכויי הסניף להגיע להישגים בבחירות בירושלים".

בסיום המכתב פונים חברי הסניף לחברי הוועדה ומבקרים את התנהלותו של אלקין בכל הנוגע לזהות חברי הרשימה. "אלקין לא יכול לשנות את תוצאות הבחירות שהתקיימו בשקיפות מלאה, ניסיונותיו של השר אלקין כאמור מעידים יותר מכל על סדרי עדיפויותיו שמקדם את ענייניו הוא על פני האינטרסים הלגיטימיים של הליכוד בירושלים".

בהמשך המכתב הם תוקפים את שיתוף הפעולה בין ראש העירייה ניר ברקת לשר זאב אלקין. "נראה כי האינטרס היחיד שעומד מאחורי בקשותיו החריגות של השר אלקין הוא שימור העסקה שנרקמה בינו ובין ראש העירייה המכהן, ניר ברקת, שהיכרותם ארוכת שנים מתקופת חברותם המשותפת במפלגת 'קדימה', לגיבוש רשימה משותפת בין שניהם".

"לא ניתן לשר לחלק את ירושלים"

בהמשך הם מציירים את השר אלקין כאיש שמאל: "השר כבר הצהיר כי בדעתו למנות סגני ראש עירייה מבין המתמודדים הערבים בבחירות, תוך ויתור על שטחים מוניציפאליים של העיר ירושלים, והכל עוד, בטרם יתבררו תוצאות הבחירות".

בסיום הם כתבו: "עמדותיו של השר אינן עולות בקנה אחד עם השקפת העולם של הליכוד ומנוגדת למדיניותה ועקרונותיה. ערכיו ועקרוניותיו של השר אלקין אינם מייצגים ואינם תואמים את ערכי תנועת הליכוד. לא ניתן לשר לחלק את ירושלים. לא ניתן לשר לפלג ולפרק את הליכוד".

בתוך כך מציג השר זאב אלקין היום את תמיכתו של הרב שלמה אבינר, מבכירי המנהיגים בציונות הדתית כיום במועמדותו לראשות העיר.

טרם התקבלה תגובה מלשכתו של השר אלקין.