אריה קינג. צילום: שלומי כהן

רשימת "מאוחדים" למועצת העירייה יוצאת לדרך: הרשימה החדשה בראשות חבר מועצת העיר אריה קינג, מורכבת משילוב של חברי מועצה ופעילים מרכזיים מהציבור הדתי לאומי והחרדי.

לצד קינג, שיעמוד בראש הרשימה, הצטרף המשנה לראש העירייה דב קלמנוביץ', איש "האיחוד הלאומי", אשר נבחר למועצה בבחירות האחרונות מטעם הבית היהודי.

דב קלמנוביץ'. צילום: עמית שאבי

חבר נוסף ברשימה הוא יונתן יוסף, נכדו של מרן הרב עובדיה יוסף זצ"ל, כפי שפרסמנו במיינט ירושלים לפני כחמישה חודשים. יונתן יוסף יהיה נציג מפלגת "יחד" של אלי ישי.

נציג נוסף ברשימה הוא נציג החרדים היצרנים אריה אורנג', נציג תנועת עוצמה יהודית ברשימה- תושב פסגת זאב, פרסומאי ויו"ר ועד הורי ת"ת אחינועם שבעיר העתיקה.

חברי המפלגה קיבלו את ברכת הדרך בביתו של המנהיג הרוחני הספרדי הרב מאיר מאזוז, והרב דב ליאור.

יו"ר הסיעה אריה קינג: "נדאג לשנות את סדרי העדיפויות ולפעול בשום שכל על מנת שכל מגזר ומגזר יקבל את צרכיו לפי סדרי העדיפויות והתחומים החשובים לו. בשנים הקרובות, לצדו של ראש עיר חדש, ניצור תיעדופים אחרים, נשמור על האינטרסים והצרכים של כל מגזר, ונפנה את המשאבים לצרכים האמיתיים והחיוניים של התושבים עצמם. נדאג להשקיע באיכות הסביבה וניקיון העיר, נפשיר את הקפאת הבנייה היהודית, ונשדרג את רמת שירותי הרווחה והחינוך של כלל המגזרים, ורק אחר כך גם בפנאי ומותרות".

יונתן יוסף: "לצערי הרב, בשנים האחרונות שיקולים זרים הובילו חברי מועצה לתמוך בחילולי שבת ובתוכניות בנייה שסיכנו את עתידה היהודי של ירושלים. הבנייה הוקפאה, בתי כנסת נהרסו ורבים מתושבי העיר עזבו. תקציבי העירייה הופנו לפסטיבלים, לרפורמים ולכרסום בקדושת ירושלים. בנוסף, בשנים האחרונות, במקביל לעבודתי בחיזוק הנוכחות היהודית בירושלים, זכיתי לסייע בשיקומם של מאות בני נוער דתיים וחרדים שאיבדו את דרכם. חברי הרשימה יהוו כתובת ברורה עבור אותם הורים תושבי ירושלים על מנת שבאמצעות טיפול והכוונה ראויים יחזרו ילדיהם לדרך הישר".

 יונתן יוסף. צילום: רפי קוץ

דב קלמנוביץ' ציין כי "שיתוף הפעולה בין המגזרים השונים יגרום לכך שכל הצדדים ייצאו נשכרים כשיפעלו מתוך כוח אלקטורלי גדול, ולא יתנו יד להנחתות פוליטיות הזויות הנופלות על ראשם של התושבים. בעזרת השם נוכל גם להפסיק את הניכור שקיים מצד חלק מהמפלגות החרדיות כלפי החינוך הדתי לאומי, ולהיפך. 'מאוחדים' היא רשימה שמייצגת את הדתיים הלאומיים והמסורתיים, את החרדים היצרניים ואת הציבור התורני הספרדי. גם היום, בשטח הלכה למעשה, אנחנו עובדים בפועל במשותף ולעיתים אף לומדים יחדיו בתלמודי תורה ובבתי הספר. לכן קריטי שגם ברמה הפוליטית נפעל במשותף כשבאמצעות שילוב כוחות אמיתי נוביל לשינוי אמיתי".

"שכונת התפר פסגת זאב בה אני מתגורר מסמלת בנוסף את ה'תפר' הרעיוני והחלוקה הקיימת בין ציבור דתי ומסורתי גדול שאין לו שייכות פוליטית ומפלגתית מובהקת", הוסיף אריה אורנג', "וכן ציבור חרדי יצרני שחש שאין לו כתובת פוליטית אמיתית המשקפת את תפישת עולמו. מדובר באלפי תושבים שלאורך השנים נפלו בין הכיסאות. זוהי הבשורה האמיתית של מפלגת 'מאוחדים' שתשמש מעתה כתובת אמיתית לאלפי תושבים שנפלו עד היום בין הכיסאות".