ישיבת מועצת העיר. צילום: עמית שאבי

באוקטובר הקרוב ניגש לקלפי ונצביע, וזו התקופה שכל חברי המועצה מנסים לשכנע את קהל הבוחרים שהם ייצגו אותם בצורה הטובה ביותר בעירייה. אך כמה מהם באמת משקיעים עבור התושב מגיעים לישיבות מועצה ונלחמים עבור מה שחשוב שם?

בדיקת מיינט ירושלים חושפת את רשימת הנוכחות של חברי המועצה ב-18 ישיבות המועצה שנפרשו על פני תקופה של שנה ושישה חודשים (ינואר 2017 ועד יוני 2018) על פי נתונים שהתקבלו מעיריית ירושלים.

ראשית נציין שרוב חברי המועצה מקפידים להגיע לרוב ישיבות המועצה, אך במקביל יש חברי מועצה שכמות החיסורים שלהם מעוררת השתאות.

שיאן החיסורים הוא חבר המועצה רמי לוי מסיעת "ירושלים תצליח" עם 10 חיסורים מתוך 18 ישיבות שהם 44 אחוזים מסך כל הישיבות. אחריו, נמצאת חברת המועצה וסגנית ראש העירייה, חגית משה (הבית היהודי) עם 6 חיסורים מתוך 18 ישיבות (33 אחוזים).

רמי לוי. צילום: שלומי כהן

בצידו השני של המטבע נמצאים חברי המועצה שלא מחמיצים אף ישיבה. שיאני הנוכחות הם: עופר ברקוביץ' (התעוררות), חיים אפשטיין (בני תורה), יוחנן בצלאל וייצמן (יהדות התורה), אליעזר ראוכברגר (יהדות התורה), יעקב הלפרין (יהדות התורה), חנן רובין (התעוררות לשעבר), אלעד מלכא (התעוררות), אריה קינג (מאוחדים) ומרינה קונצביה (ירושלים תצליח), דן אילוז (התעוררות), וניר ברקת.

מסגנית ראש העירייה, חגית משה נמסר: "מתוקף תפקידי כסגנית ראש העיר ומחזיקת תיק הכספים, אני עובדת בלשכתי ומחוצה לה מסביב לשעון 24/6 כדי למלא את חובתי הציבורית. הן במליאה והן בוועדת כספים אני עושה את המקסימום והיו מקרים שנאלצתי להעדר מסיבות של עבודה ומחויבויות אחרות".

ביקשנו את תגובתו של רמי לוי אך לא היה ניתן להשיגה.