ליאון באירוע במתחם התחנה. צילום: יח"צ 

מבהיר את עמדתו: המועמד לראשות העירייה, משה ליאון אמר אמש (ד') כי אינו מתנגד לפתיחת מתחם התחנה בשבת לפעילות של מסעדות בהתאם לסטאטוס קוו, אך מתנגד למסחר בשבת. "פתאום הנושא עולה לפני הבחירות, המתחם צריך לעבוד לפי חוק ולפי הסטטוס קוו הנהוג בעיר, אני נגד מסחר בשבת בכל המקומות בעיר, מסעדות מי שרוצה שיפתח, אי אפשר לאסור עליהם, כן", כך אמר ליאון בפאנל בחירות שערכו העיתונאיות פגי סידור אמש במתחם התחנה. 

ליאון אמר את הדברים בעקבות הכתבה שפורסמה אתמול במיינט ירושלים וביקשה לבדוק מי מהמועמדים לראשות העירייה בעד פתיחת מתחם התחנה. 

ליאון ענה אז תשובה מתחמקת ולא היה ניתן להבין ממנה האם הוא בעד או נגד. "לא אשתף פעולה עם שאלות מוזמנות על ידי עופר ברקוביץ' - שמטרתו היחידה היא לפלג את תושבי ירושלים עבור צרכיו הפוליטיים", לשון התגובה לכתבה.

באירוע אמש אמר ליאון על ברקוביץ' כאשר נשאל מי יהיה בקואליציה שלו: "בעזרת השם אשתדל שתהיה רחבה כמה שיותר, את עופר ברקוביץ' אני מעריך ואוהב, הוא יודע את זה. הוא יודע שאני אומר שהוא יהיה הסגן הכי טוב שלי. אני רציני. חרדים יהיו? ברור, קואליציה רחבה. בסופו של דבר האבק ישקע ואנחנו יוצאים לעבוד. לא יהיה סיבוב שני".

עוד הבטיח: "זה התפקיד הציבורי האחרון שאני עושה, לא אנצל את תפקיד ראש העירייה למקפצה עבור הפוליטיקה הארצית".

ליאון באירוע במתחם התחנה. צילום: לירן תמרי

ליאון עלה למתקפה נגד אלקין וברקת ואמר: "יש שם קומבינה פוליטית אמיתית, החלופה של ברקת להביא את אלקין ויחד לקדם אחד את השני - יד רוחצת יד. ראיתי קומבינות פוליטיות בחיי. אני לא חולק על כישוריו של אלקין אני חושב שהעיר זקוקה למנהל ואני הרבה יותר טוב ממנו".

יותר נשים במועצה - יותר מעניין

ייצוג נשים ברשימה ענה: "תהיה רשימה יפיפייה, שתכלול נשים. אני מאוד מעריך נשים, חברות המועצה עושות עבודה נפלאה, ככל שיהיו יותר נשים במועצה ככה יהיה יותר מעניין ושקט".

"אפתח את התשתיות במזרח העיר"

בנוגע לתשתיות במזרח העיר אמר ליאון: "מדובר במחדל של עשרות שנים שממשלת ישראל חטאה ולא השקיע בטיפול בתשתיות, מצד אחד אומרים שירושלים מאוחדת ומצד שני לא משקיעים במקומות שצריך להשקיע. אני אפתח את התשתיות במזרח העיר כפי שעשיתי בעבר. יחד עם זאת חשוב להסדיר את סוגיית הבנייה הלא חוקית".

המפגש הוא מתוך סדרת מפגשים עם המתמודדים לראשות העירייה בהנחיית העיתונאיות פגי סידור ומורן שמואלוף שייערכו מדי יום רביעי במתחם התחנה הראשונה.