ברקוביץ' וחביליו. צילום: רפי קוץ ושלומי כהן

אחרי פנייתו של יוסי חביליו המתמודד על ראשות העירייה ליו"ר 'התעוררות' עופר ברקוביץ' וח"כ רחל עזריה בו הוא קורא להם לערוך סקר, כשלאחריו מי שינצח בסקר יהיה מועמד המחנה הפלורליסטי, כששאר המתמודדים יפרשו מהמרוץ ויתאחדו סביבו.

כעת, ברקוביץ' משיב. "אמנם נערכו כבר סקרים רבים, ובכולם הפער ביני לבין חביליו הוא של עשרות אחוזים, אבל עתידה של ירושלים מספיק חשוב, ואסור לעסוק בקטנות, ולכן אני נענה לקריאה", אמר ברקוביץ' ל'מיינט ירושלים'.

לדבריו, "נצא לסקר באופן מיידי, עד סוף השבוע, של שלושת המועמדים – ברקוביץ', חביליו, עזריה. שני המועמדים שיפסידו בסקר יודיעו על תמיכה במנצח בריצה לראשות העיר באופן פומבי".

ברקוביץ' מוסיף: "מייד אחרי הסקר, נעבוד קשה בשלושת החודשים הבאים שנותרו, כדי לנצח את מערכת הבחירות האמיתית מול יוסי דייטש. אני מצפה להתחייבות להצעה זו מחביליו ומעזריה יחדיו".

ח"כ רחל עזריה. תסכים לסקר? צילום: אלכס קולומויסקי

עזריה: "השאלה היחידה שנכון וצריך לבדוק גם בסקרים ובעיקר בקלפיות היא מי המועמדת או המועמד שיכולים להגדיל ולחבר קהלים שונים בעיר ולקבל את תמיכתם גם בסיבוב הראשון וגם בסיבוב השני. מי מייצר שלם שגדול מסך חלקיו. ירושלים זקוקה עכשיו למנהיגות לא סקטוריאלית, שאומרת ויודעת שלחיות ביחד זה אפשרי".