דני בונפיל. צילום: אלי מנדלבאום

בהודעה לתקשורת מטעם מטה הבחירות של המועמד משה ליאון, הוזמנו אמש (ב') כלי התקשורת למסיבת עיתונאים שהייתה אמורה להיערך היום (ג') אחר הצהריים, בה יודיעו רשמית 40 ראשי ועדי העובדים בירושלים על תמיכה בהודעתו של יו"ר ההסתדרות בירושלים, דני בונפיל, שתומך במשה ליאון. אלא שבאופן מפתיע רגע לפני כינוס מסיבת העיתונאים, הודיע מטה ליאון על דחיית מסיבת העיתונאים לשבוע הבא "מסיבות של אילוצי לוחות זמנים".

למיינט ירושלים נודע כי מסיבת העיתונאים בוטלה בשל דרישת יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן שמתנגד להודעת התמיכה של בונפיל בליאון, ואף הודיע לבונפיל כי הוא יגייס נגדו חלק מראשי הוועדים בירושלים.

גורמים בסביבתו של משה ליאון אומרים כי מסיבת העיתונאים נדחתה בשל בקשתו של בונפיל, והיא תתקיים כסדרה בשבוע הבא.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן. צילום: יובל חן

בונפיל בתגובה אמר למיינט ירושלים כי "מסיבת העיתונאים נדחתה בכמה ימים, ואני ממשיך לתמוך במשה ליאון בכל הכוח. עם כל הכבוד לניסנקורן, ויש לי הרבה כבוד אליו, מותר לו לחשוב אחרת ממני. אתה מוזמן לשאול אותו מה דעתו, אני בכל אופן עם משה ליאון כבר שש שנים ואף אחד לא יוכל להפריד בינינו. בשבוע הבא אתה תראה שאם השבוע היו צריכים להיות 40 וועדים, שבוע הבא יהיה כפול ואולי עוד הרבה יותר".

אז למה אומרים שמסיבת העיתונאים היום נדחתה בגללך?
"כבר בבוקר הודעתי על דחיית מסיבת העיתונאים מכל מיני סיבות, ביניהם גם שאבי ניסנקורן ביקש לדחות אותה בכמה ימים, מכיוון שהערב הוא נפגש עם המועמד זאב אלקין, וזה לא נראה טוב שראשי וועדים יתמכו בליאון, בזמן שיו"ר ההסתדרות נפגש עם אלקין, לבקשתו".

מטעמו משה ליאון נמסר: "אנו מזכירים לזאב אלקין כי הוא מתמודד בירושלים ולא בתל אביב. הודעת התמיכה של יו"ר הסתדרות העובדים בירושלים, דני בונפיל, שמייצג למעלה מ-90 אלף עובדים ירושלמים, הכניסה את אלקין לפאניקה עד כדי כך שהוא החליט לגייס תמיכה חסרת משמעות מאנשי ההסתדרות בתל אביב. זו הוכחה נוספת לכך שאלקין פועל כאחרון העסקנים ומייצר קומבינות במקום דאגה אמיתית לתושבי ירושלים".