להתנחם במרק ירקות 

שושנה דייטש (45)

מקצוע: מנהלת מרכז רפואי, קופת חולים לאומית.

כמה שנים יחד: 25.

שושנה דייטש. צילום: מהאלבום המשפחתי

לחיות לצד פוליטיקאי: "מתיש, אך מלא סיפוק. מרכיב השליחות מחדד את מעמדי כמי שמסייעת לו למען הכלל, והכול מקבל ממד של זכות גדולה לעמוד לימין איש כזה".

הדבר הכי גדול שהקרבת בשביל המרוץ: "את מקום העבודה שלי. עבדתי בשירות תושבי העיר בעירייה. כשיוסי נכנס לתמונה עזבתי למקום הנכסף הבא. לשמחתי, אני תורמת לא פחות לתושבים".

האוכל שיוסי אוכל מיד בסיום יום עבודה: "המטבח שלנו מאופיין במזון בריא ועממי, ולכן קערה של מרק ירקות מיד משיבה אותו אל הקן החם".

להתרגל לחיות חיים ציבוריים 

דינה אמסלם־ברקוביץ' (40)

מקצוע: עורך דין.

כמה שנים יחד? 6.5 שנים

דינה ועופר ברקוביץ'. צילום: פרטי

לחיות לצד פוליטיקאי: "להבין שבן הזוג שלי הוא לא רק ‏השותף שלי ואבא של הילדים שלנו, אלא גם לאמץ ולחבק את העובדה שיש לו מקום גדול מאוד בלב לתושבי ירושלים".

הדבר הכי גדול שהקרבת בשביל המרוץ: "בגלל שחשוב לאנשים לגשת אל עופר ולומר לו שהם איתו, זה אומר לוותר על זמן האיכות שלנו. כי עד שאנחנו מצליחים לצאת לבלות אנחנו מבינים שזמן אחד־על־אחד זה משהו שיהיה לנו קשה למצוא בימים אלו. אנחנו לומדים איך להתרגל לחיות חיים ציבוריים".

מה תעשו במקרה של הפסד? "בוא נתחיל ונגיד שזה לא יקרה, אבל במקרה שכן, מכיוון שהמועמדות של עופר היא לא אופורטוניזם או ניסיון לנצל הזדמנות רגעית, הוא ימשיך לעבוד בירושלים ולמען הירושלמים ומקסימום יהיה לו קצת יותר זמן בבית עם המשפחה".

האוכל שעופר אוכל מיד בסיום יום עבודה: "קודם כל שוקולד!"

לוותר על החופשה באילת 

מריה אלקין (39)

מקצוע: עיתונאית. ממונה על תקשורת זרה ממזרח אירופה בלשכת העיתונות הממשלתית.

כמה שנים ביחד? "כבר לא סופרים, אבל נראה לי כ־12".

מריה וזאב אלקין. צילום: מהאלבום המשפחתי

לחיות לצד פוליטיקאי: "אתגר שאפשר לעבור אותו רק אם אוהבים חזק, אחרת זה סיוט".

הדבר הכי גדול שהקרבת בשביל המרוץ: "ארוחת הבוקר השבועית בימי שישי והחופשה המתוכננת שלנו לאילת בסוכות הקרוב".

מה תעשו במקרה של הפסד? "ראשית, זה לא נראה תסריט סביר נכון לעכשיו, בע''ה. אבל אם וכאשר - אנחנו נמשיך בחיינו וזאב ימשיך לתרום למדינת ישראל בזירה הלאומית, כפי שהוא עושה כבר עשור שני בחייו".

האוכל שזאב אוכל מיד בסיום יום עבודה: "בדרך כלל - כלום, כי זה בשעות הקטנות של הלילה. אבל אם בטעות לא נרדמתי הוא מבקש לאכול ארוחת בוקר, צהריים וערב יחד. זה לא הכי בריא, אבל אוכל הוא לא רק אוכל - הוא גם נחמה, ועל נחמה לא חוסכים".

פחות ביחד, פחות עם המשפחה 

סתוית ליאון (53)

מקצוע: עובדת משרד הביטחון מאז השירות הצבאי.

כמה שנים יחד: 38 שנים.

סתוית ומשה ליאון. צילום: יח"צ

לחיות לצד פוליטיקאי: "רואה בזה שליחות למען תושבי ירושלים. לשמחתי הרבה, בעלי לא היה ולא יהיה פוליטיקאי אלא אדם של עשייה, של אנשים, ומה שעומד לנגד עיניו זה לשנות ולפתח בכל מקום ובכל תפקיד שביצע בחייו".

הדבר הכי גדול שהקרבת בשביל המרוץ: "מינימום זמן להיות ביחד ומינימום זמן להיות עם המשפחה".

מה תעשו במקרה של הפסד? "אני בטוחה שבעלי בע"ה ינצח ויוביל את ירושלים בשנים הבאות לשגשוג וצמיחה כלכלית ולהחזרת הצעירים לירושלים. תסריט של הפסד לא קיים מבחינתי".

האוכל שמשה אוכל מיד בסיום יום עבודה: "אני משתדלת שכשהוא חוזר בשעות כל כך מאוחרות שיאכל משהו קל. לרוב הוא אוכל פרוסת לחם שיפון עם טחינה, וזאת כדי לשמור על בריאותו".

הקץ לפרטיות 

אלישיב פרנקל (47) 

מקצוע: מורה וחוקר תלמוד.

ח"כ רחל עזריה. צילום: יח"צ

כמה שנים יחד: 18.

לחיות לצד פוליטיקאית: "היא משנה את העולם ואני גאה בה".

הדבר הכי גדול שהקרבת בשביל המרוץ: "פרטיות. אני מאוד מאחורי הקלעים, ובעצם עכשיו אני נחשף כאן אצלכם בפעם הראשונה. זאת ההקרבה שלי".

מה תעשו במקרה של הפסד? "רחל תמשיך לפעול לטובת ירושלים כמו שעשתה מאז ומתמיד, מהעירייה ומהכנסת".

האוכל שרחל אוכלת מיד בסיום יום עבודה: "מה שיש. באופן כללי היא מחבבת שקשוקה וטחינה".

ממטה עו"ד יוסי חביליו נמסר כי עו"ד ליאורה חביליו, בכירה בפרקליטות המדינה, פרקליטת מחוז תל אביב (אזרחי) ולשעבר פרקליטת מחוז ירושלים (אזרחי), מנועה מתוקף תפקידה להתבטא פומבית בעניינים פוליטיים.

מאבי סלמן נמסר: "חופית גרושתי אימא טובה ומסורה למעיין בתי. אני מאחל לה חיים מאושרים ורק טוב".

המועמד חיים אפשטיין סירב לשתף פעולה עם הכתבה.