עו"ד יוסי חביליו. צילום: שלומי כהן

הנציגה שהביכה את יוסי חביליו: פעילה במטה של המועמד לראשות העירייה הוקלטה בידי תושב, כשהיא טוענת בפניו כי לחביליו אין סיכוי לזכות במרוץ לכיכר ספרא

המרוץ לראשות העירייה מתחמם ואיתו גם הקריאות לאיחוד במחנה הפלורליסטי המפולג, כשבשלב זה מתבצרים שלושת המועמדים מהמחנה - חביליו, עופר ברקוביץ' ורחל עזריה, בעמדתם לרוץ בנפרד.

אלא שבתוך המחנה של חביליו הרוחות מעט שונות. כך לפחות עולה מהקלטה שהגיע לידי "ידיעות ירושלים", שמתעדת שיחה בין פעילה לתושב העיר. בהקלטה מבהירה הפעילה כי היא התקשרה לתושב כי "אתה נמצא ברשימת התומכים הפוטנציאליים שלנו ורציתי לוודא שאתה איתנו".

התושב, מצידו, הבהיר לה כי הוא איננו מתכוון להצביע לחביליו מחשש לפיצול המחנה הפלורליסטי. בשלב זה אומרת לו הפעילה כי "ברור גם לנו, ברור לכולנו שראש עיריית ירושלים הוא לא יהיה. זה ברור גם לנו פה, כי אנחנו ריאליים. אנחנו מצפים להגיע כמה שיותר גבוה, אולי שיוסי יהיה סגן".

עוד אומרת פעילת מטה הבחירות של חביליו: "תכל'ס, אני אמורה להתקשר לשאול אותך אם אתה תומך או לא תומך. אני חושבת שיוסי תומך באיחוד המועמדים הפלורליסטיים, אבל עוד לא היתה לי שיחה רצינית איתו בעניין הזה".

תגובת מטה חביליו: "למרות חילוקי הדעות, הצעתנו לעופר ברקוביץ' ורחל עזריה לערוך סקר מכריע באוקטובר סמוך לבחירות עדיין עומדת בעינה ואנו מחכים למענה בנושא משניהםהדברים שנאמרו על ידי פעילת המטה אינם תואמים את עמדות המטה והמועמד. אנו מרגישים את התמיכה של הציבור ובטוחים שכשייעשה סקר בין המועמדים הפלורליסטים יוסי חביליו יהיה מי שינצח בו ומי שיוביל את הציבור הפלורליסטי עד לניצחון בבחירות לראשות העירייה".