השריפה בכניסה למטה של אבי סלמן. צילום: כבאות והצלה מחוז ירושלים

רשימת מרצ למועצת העיר ירושלים שלחה היום (א') בשם עורך הדין יורם אברהמי מכתב אזהרה לקראת הגשת תביעת דיבה ותלונה פלילית על לשון הרע לאבי סלמן, מועמד לראשות עיריית ירושלים המתנגד לזכויות הלהט"ב.

זאת, לאחר שסלמן פרסם פוסט בפייסבוק ובו האשים את "קהילת הגאים" בשריפה שפרצה במטה הבחירות שלו "בשל התנגדותו למצעד הגאווה", כביכול, ואף קרא לכל קהילת הלהט"ב "להתבייש" במעשה  שייחס לחבריה – בלא שהביא לכך כל הוכחה.

הפוסט של סלמן שעורר סערה:

"סלמן, הומופוב מושבע ואכול שנאה חולנית והיחיד מבין המועמדים לעיריית ירושלים שהגיע להפגנת הנגד למצעד הגאווה ולזכויות הלהט"ב, משתמש בשריפה שפרצה, לטענתו, במטה שלו כדי להכפיש ולהעליל על הקהילה הגאה כולה, בלא בדל של הוכחה", אומר איל לוריא-פרדיס, מתמודד ברשימת מרצ למועצת העיר ירושלים וממובילי מאבקי הקהילה הגאה בירושלים, "הפוסט שפרסם לוריא מזכיר עלילות דם נגד יהודים בימי הביניים ומהווה הסתה ולשון הרע כאחד, ואם הוא לא יתנצל אנחנו נפתח נגדו בהליכים משפטיים ופליליים קשים".

"הפוסט שפרסמת נועד לליבוי השנאה וההסתה כנגד קהילת הלהט"ב נולד בצורה צינית ומחושבת לשם השגת הון פוליטי", נכתב במכתב האזהרה של רשימת מרצ לסלמן, "הפוסט כל כולו הינו עלילת שווא מתוך שנאה ורצון להפיק רווח פוליטי בצורה נלוזה על ידי האשמת שווא שאין בצידה ולו אבק ראיה כנגד קהילת הלהט"ב המהווה מושא לשנאתך היוקדת.

פרסום זה (הפוסט של סלמן) מהווה עבירה על חוק איסור לשון הרע ומאפשר לנקוט כנגדך בהליך פלילי על ידי הגשת קובלנה פלילית כנגדך בגין פרסום שקרי ודברי בלע. ניתנת לך בזאת הזדמנות לכפר על מעשיך אלה ולפרסם התנצלות בגין פרסום הפוסט ומחיקתו. אי היענות תוך שבעה ימים מיום משלוח מכתבי זה תביא לנקיטת מלוא ההליכים המשפטיים כנגדך הן בפן האזרחי והן בפן האישי עד למיצוי הדין".