משה ליאון. צילום: יואב דודקביץ'

אחרי שבשבוע שעבר המשטרה המליצה לסגור את התיק נגדו, פרקליטות מיסוי וכלכלה הודיעה היום (ג') לבא כוחו של משה ליאון כי תיק החקירה בעניינו נסגר בהעדר אשמה בפרשת השר אריה דרעי.

במסגרת החקירה בעניינו של השר אריה דרעי, נחקר בחודש מאי האחרון החשד כי ליאון העביר לדרעי כספים שלא כדין בשעה שדרעי עדיין לא נשא בתפקיד ציבורי, דרך חברה שבין היתר הייתה בבעלותו, בתמורה לתמיכת דרעי לאחר מכן בליאון לראשות עיריית ירושלים, בבחירות באוקטובר 2013.

לאחר חקירת הנושא הועבר התיק לפרקליטות מהמשטרה, אשר הביעה דעתה כי לא הונחה תשתית ראייתית לביצוע עבירה פלילית מצד ליאון בנושא זה. חומר החקירה העלה כי הכספים הועברו לכאורה מסיבות לגיטימיות, בטרם חזרתו של דרעי לחיים הציבוריים.

בנוסף, החקירה העלתה שתמיכת דרעי בליאון נעשתה כחלק מתמיכה נרחבת למועמדותו מצד הסיעות החרדיות. לאור האמור, החליטה פרקליטות מיסוי וכלכלה לאמץ את המלצת המשטרה ולסגור את התיק כנגד משה ליאון בעילה של העדר אשמה.

"בשולי הדברים יצוין כי ההחלטה בעניין ליאון מתפרסמת עוד בטרם קבלת החלטה לגבי כלל החשודים בתיק, לאור מועמדותו לראשות העירייה בבחירות המוניציפאליות הקרובות. נסיבה זו הצדיקה באופן יוצא דופן החלטה מהירה ונפרדת בשעה שחומרי החקירה בעניינו הצביעו כבר בשלב זה כי דין התיק כנגדו להיסגר, הגם שהחקירה הכוללת בפרשה, בה נחשדו השר דרעי ומעורבים נוספים, טרם הסתיימה", מסרו בפרקליטות.