רחל עזריה | צילום: יואב דודקביץ׳

אף שהבחירות המקדימות בסיעת 'ירושלמים' נערכו לפני מספר שבועות, עד היום אף אחד אינו יודע מה התוצאות שלהן ומה סדר המקומות ברשימת הסיעה למועצה. הסיבה: ב'ירושלמים' פרסמו רק את שמות האנשים שהגיעו לשלושת המקומות הראשונים אך לא את התוצאות שלהן זכה כל אחד מהם. 

"סיעת 'ירושלמים' בראשות רחל עזריה מודיעה כי ניר זוארץ, פנינה פוייפר והילה רונן דבי הגיעו לשלושת המקומות הראשונים בבחירות המקדימות לרשימה למועצת העירייה", נכתב בהודעה שיצאה מטעם סיעתה של עזריה.

ההחלטה שלא לפרסם את המיקומים הסופיים ברשימה גרמה להרמת גבות מצד לא מעט פעילים בסיעה ובמערכת הפוליטית בירושלים. "שלושה שבועות לאחר הבחירות הפנימיות, ולאף אחד מהמועמדים אין מושג לאיזו תוצאה הוא זכה", אמר אחד מהם. "לפי סקרים יש שני מקומות ריאליים. רחל תעמוד במקום הראשון ומקומה מובטח - אך מה עם השאר? עד מתי היא מתכוונת להשאיר אותם באי־ודאות?"

גורם בסביבתה של רחל עזריה הסביר את אי פרסום תוצאות הבחירות הפנימיות בסיעה בכך ש"עזריה נמצאת בימים אלה במגעים עם שורה של אישי ציבור שלהם הציעה את המקום השני ברשימה, במטרה לגייס תמיכה מקהלים נוספים".

ירושלמים: "אנו מהסיעות הבודדות שקיימו פריימריז דמוקרטיים לרשימה במסגרתם ניתנה לכל תושב ותושבת שהתפקדו הזכות לבחור ולהיבחר. קיימנו הליך דמוקרטי ראוי ומשתף, שבסיומו נבחרו ניר זוארץ, הילה רונן דבי ופנינה פוייפר. ב'ירושלמים' התברכנו באנשי עשייה משכמם ומעלה המייצגים את הפסיפס הירושלמי הייחודי. הרשימה הסופית תוצג בהמשך על בסיס ייצוג הולם של גיל, מגדר ושכונה, כמקובל בירושלים ובהתאם לתקנון".