פלר חסן נחום והפוסט (משמאל). צילום: יואב דודקביץ׳

הפוסט, הסערה והעריכה: לאחר שבישיבת מועצת העירייה בתחילת השבוע, הזדהתה פלר חסן נחום עם סיעת ירושלים תצליח בראשות זאב אלקין אליה ערקה רק לאחרונה, בירושלמים לא נשארו אדישים והחליטו להגיב והעלו פוסט בו תקפו בחריפות את היו"ר המודחת.

"פלר חסן נחום הייתה במשך חצי שנה יו"ר הסיעה, תקופה קצרה וכאובה בה היא כמעט ריסקה את ירושלמים", נכתב בפוסט הזועם. עוד נכתב, "פלר החליטה לפרוש מהסיעה ומסיבותיה חברה לאלקין".

לפני מספר שנים החליטה פייסבוק להוסיף אופציה לצפייה בהיסטוריית העריכה שעוברים הפוסטים השונים, מתוך רצון ליצור שקיפות מלאה בין הגולשים לבין מנהלי העמודים. בדרך כלל מדובר בשינויי עריכה מינוריים של טעויות כתיב או ניסוח, אך במקרה המדובר חשפה ההיסטוריה פוסט חריף הרבה יותר.

הפוסט אחרי ולפני העריכה:

הפוסט הערוך (למעלה) והפוסט המקורי (למטה). צילום מסך: Facebook

גולשי הפייסבוק לא נותרו אדישים לפוסט הנגטיבי ותקפו את אנשי הסיעה בחריפות. "פוסט שפל שמראה על הדרך העקומה שהחלטתם ללכת בה. התרסקות נעימה שתהיה לכם", כתבה שירה אחת הגולשות.

עוד גולשת כתבה, "וואו, שמעו, כבר ראיתי פוסטים פוליטיים מרושעים בחיי אבל זה... ואוו! מה שנקרא חברים אמיתיים דוקרים אותך בחזה".

לאור עשרות התגובות שתקפו את כותבי הפוסט, בסיעה ערכו את מה שנכתב, והורידו את הפסקה בה נכתב כי חסן נחום "כמעט ריסקה את ירושלמים".

פלר חסן נחום בחרה שלא להתייחס לדברים.