עזיז אבו סארה (באמצע). צילום: רפי פרלשטיין

מפלגה ערבית הכריזה על מועמדותה לראשות העירייה בירושלים וגם למועצה. באירוע ההכרזה שהתקיים היום (ה') אחר הצהריים בכניסה לכיכר ספרא הכריז פלסטיני, תושב מזרח העיר, בשם עזיז אבו סארה על מועמדותו לראשות העירייה. "שמי עזיז אבו סארם, אני כאן כדי להציג את מועמדותי לראשות העירייה", פתח את ההכרזה והציג את רשימתו: "אני פה עם החברים שלי נוער פלסטיני, רשימה שנקראת 'ירושלים שלנו'. ואנחנו עושים את זה כדי להגן על ירושלים ועל זה שהיא ערבית".

ברשימתו "ירושלמים שלנו' יהיו גם נשים וגברים צעירים פלסטינים. אבו סארם טען בנאומו כי העירייה מתנכלת לערבים בירושלים: "העירייה השתמשה במיסים שלנו כדי לבנות התנחלויות, לעשות כל מיני דברים נגדנו, להרוס בתים של פלסטינים. בשבוע שעבר ארבעה בתים פלסטינים נהרסו. מה שאנחנו רוצים הוא לקחת את הזכויות שלנו. אנחנו לא מבקשים שום דבר מאף אחד. אלה הזכויות שלנו. אנחנו משלמים מיסים מעל 300 מיליון שקל בכל שנה. זכותנו לקבל בתי ספר נורמאליים. לקבל את הכיתות החסרות בירושלים. לקבל את האפשרות לבנות בתים בירושלים. להפסיק את המצב הזה שכל יום הורסים בתים. ולקבל את שאר הדברים שירושלמים אחרים מקבלים.

כמו כן, שם סיעתו דומה לשמה של המועמד לראשות העירייה משה ליאון וייתכן כי יצטרך לשנותה.

לסיום אמר: "מה שאנחנו עושים הוא לא אומר שאנחנו לא פלסטינים. אנחנו עושים את זה בגלל שאנחנו פלסטינים. אנחנו לא מקבלים את הריבונות של ישראל על ירושלים. בדיוק הפוך אנחנו עושים את זה כי אנחנו נגד הכיבוש ואנחנו רוצים לעשות כל דבר כדי לסיים את הכיבוש בצורה מהירה".  

הביצים שנזרקו על מפלגת עזיז אבו סארה. צילום: רפי פרלשטיין

בסיום האירוע, זרקו פעילים פלסטינים ביצים על המועמד.