• יוסי דייטש. צילום: יואב דודקביץ'

    הסוף להתלבטויות? מי שדפדף בעיתוני סוף השבוע ומי שהסתובב ברחובות העיר בימים האחרונים יכול היה להבחין במודעות בחירות חדשות שצצו להן לאחרונה - של חבר מועצת העירייה החרדי יוסי דייטש. למרות שהוא עדיין לא הכריז על התמודדותו באופן רשמי, הפך דייטש לאחד השמות החמים במירוץ לראשות עיריית ירושלים. המודעות שנראות לאחרונה בעיתונים וברחובות העיר הן הפעם הראשונה בה ניתן לקבל רמז ממשי על החלטתו של דייטש להתמודד על ראשות העירייה, לאחר חודשים של התלבטות.

    כך או כך, רגע ההכרעה של דייטש מתקרב. היום האחרון להגשת הרשימות והמועמדות לראשות העירייה הוא יום חמישי ה - 27 בספטמבר 2018, יום משמעותי במערכת הבחירות הנוכחית.

    מודעה של דייטש ב״ידיעות ירושלים״. צילום: לירן תמרי

    עדיין מנסה לגייס את תמיכת הרחוב החרדי 

דייטש כבר קיבל את תמיכת ביתו הפוליטי, אגודת ישראל החסידית. כעת, הוא מחכה לתמיכת הסיעה הליטאית דגל התורה ואחותה הספרדית, ש"ס. ואם כבר מדברים על ש״ס - אריה דרעי מעדיף את משה ליאון אבל יודע שהוא לא יכול להיות זה שימנע מהמועמד החרדי לנצח. לכן, בשיחות סגורות הוא אומר כי במידה ודגל התורה תתמוך במועמדותו של דייטש, שס תלך בעקבותיה.

גם על לוחות המודעות ברחוב. צילום: לירן תמרי
בימים אלה מקיימת דגל התורה סקר עומק על מנת להבין את גודל סיכויו של דייטש לנצח, ההערכות הן שבסופו הם יעניקו את התמיכה המיוחלת לדייטש מה שגם יביא את ש"ס שתבטיח את ניצחונו.

דייטש מתמודד? כללי המשחק הולכים להשתנות

אם דייטש אכן יקבל בסוף תמיכה חרדית מלאה, כל הקלפים ייפתחו מחדש. המפסיד העיקרי: משה ליאון שנסמך על קולות החרדים. גם השר והמועמד זאב אלקין שבונה על פיצול חרדי.

ליאון שציפה לקבל לפחות את ש"ס ודגל התורה שעשויות לספק בסביבות ה-65,000 קולות מה שיקצר משמעותית את דרכו ללשכה בקומה השישית בספרא, יתקשה להשיג תמיכה בסדר גודל דומה מהחילונים.

זאב אלקין שמצפה לקבל את קולות אנשי אגודת ישראל, יתקשה לנצח במקרה של מועמד חרדי מוסכם על כלל הסיעות החרדיות. נקודת זכות: אלקין מביא בסיס רחב של קולות מציבור ימני תומך הליכוד, חילוני ודתי לאומי. התוכנית: מסע לחצים כבד על עופר ברקוביץ שיפרוש מהמירוץ לראשות העירייה על מנת לסכל את בחירתו של המועמד החרדי.