ליאון, אלקין ודייטש

דרמה במגזר החרדי: המגעים המתקדמים של סיעת דגל התורה הליטאית עם המועמד החרדי יוסי דייטש התפוצצו רגע לפני החג, התוצאה - דגל התורה תודיע בקרוב על תמיכה במשה ליאון. יו"ר ש"ס השר אריה דרעי שפעל כל העת לטובת משה ליאון רושם הערב הישג כשגם דגל התורה מתייצבת מאחורי ליאון. הרב ברוך סלוביצ'יק, מי שאמון על מערכת הבחירות בירושלים מטעם דגל התורה הודיע רגע לפני כניסת החג לדייטש על החלטת הסיעה, כמו כן המנהיגים הרוחניים של הסיעות - נשיא מועצת חכמי התורה הרב שלום כהן והרב חיים קניבסקי חתמו על קורא לתמיכה במשה ליאון.

המשמעות - מלחמת עולם

הפוליטיקה החרדית המוניציפלית בנויה על דילים ארציים, בכירים בסיעתו של דייטש, אגודת ישראל, אומרים הערב כי המשמעות היא הכרזת מלחמה בכל הארץ. על הפרק: תמיכה באלקין בירושלים, מלחמת נקמה כשהמסר המרכזי הוא רק לא ליאון, כמו כן פיצול מהסיעה האחות, דגל התורה, בכל רחבי הארץ.

מי שעשוי להרוויח הערב מהדרמה הפנים חרדית הוא דווקא עופר ברקוביץ, שעשוי לעלות לסיבוב שני אל מול הפיצול החרדי מול ליאון או אלקין, כשההערכה היא שהציבור החילוני יתייצב מאחוריו מה שיותיר אותו עם יתרון מול ליאון, במידה שיהיה זה אלקין שיעלה לסיבוב שני - הקרב צפוי להיות צמוד.

ממטה דייטש נמסר: ״שנה טובה לכל עם ישראל ולתושבי ירושלים בפרט. בזירה המונציפאלית היו בחודשיים האחרונים ירידות ועליות. מחר יתכנסו ראשי אגודת ישראל לדון בעניין המירוץ לראשות העיר י-ם״.

ל'מיינט ירושלים' נודע, כי בסיעת דגל התורה יתמכו בליאון במידה שהאחרון יוכיח כי בכוחו להביא לפחות 30,000 קולות מהמגזר הדתי והחילוני, מה שיגביר משמעותית את סיכויו לזכות בראשות העירייה. הדד ליין - 10.10. במידה שליאון לא יציג נתון כזה, התמיכה החרדית בו עשויה להשתנות.

תגובות

ממטה משה ליאון נמסר: ״התמיכה של תנועת ש"ס ושל תנועת "דגל התורה בי, מרגשת ומחממת את הלב, ונושאת בשורה בעבורי ובעבור תושבי העיר. תמיכה זו מצטרפת לתמיכתם של ציבורים גדולים ומגוונים בי, וללא ספק מהווה נדבך חשוב מאד בדרכי להיבחר לתפקיד ראש העיר. אני מלא תקווה ואמונה ומשוכנע שאוכל לדאוג לירושלים ולתושביה ובעזרת השם להחזיר אותה לימיה הגדולים. אני אוהב את העיר ואוהב את תושביה, ואעשה כל שביכולתי על מנת שלא לאכזב אותם ולהצדיק את התמיכה בי.אני מבטיח לכל תושבי העיר, על כל חלקיה וגווניה כי אהיה ראש עיר שדלתו ולבו פתוחים לכל, עם דאגה כנה לכל אחת ואחד מהתושבים ודאגה לחיים המשותפים של כולנו בעיר״.

עופר ברקוביץ אמר בתגובה: "אם ירושלים לא תהיה של כולם, היא פשוט לא תהיה. ליאון קיבל את התמיכה של שס ודגל התורה, ואלקין במרדף נואש אחר המפלגות החרדיות והעסקנים החרדים, אבל הציבור הירושלמי איתי. בעוד ליאון ואלקין מזניחים את הציבור הציוני, הדתי לאומי והחרדים העובדים והלא מיוצגים, ירושלים בראשותי תפעל בשותפות, לטובת כולם כולל כולם, זה לצד זה ולא זה על חשבון זה."

זאב אלקין אמר בתגובה: ״אחרי שהכחישו והסתירו במשך חודשים ארוכים,נחשפה תכניתם של דרעי וליברמן שוב לנסות ולהשתלט על ירושלים ולהריץ שוב את משה ליאון שזוכה בכל הסקרים לתמיכה חד ספרתית של התושבים. לצערי,טובת ירושלים אינה עומדת לנגד עיניהם, אלא דילים פוליטיים ואינטרסים זרים המסכנים את עתידנו כאן בירושלים. דרעי וליברמן הם אלו שהפעילו לחץ אדיר כדי למנוע ממני להגיש את מועמדותי לראשות העיר ונכשלו. דרעי וליברמן הפעילו לחצים גדולים על ראש הממשלה כדי שלא יתמוך בי ונכשלו. למה הם התאמצו כל כך לפגוע במועמדות שלי? כי הם יודעים, שאני המועמד היחיד שינצח אותם. עכשיו הזמן שלנו, תושבי ירושלים היקרים, חברים מכל המפלגות, להתאחד ולהוכיח להם כי הקומבינה הזאת לא תעבור״.