עזריה. עמוד הפייסבוק התמלא בתגובות זועמות. צילום: יואב דודקביץ׳

עזריה פרשה - המצביעים זועמים: מבול של תגובות זועמות נרשמות בשעות האחרונות בעמוד הפייסבוק של רחל עזריה, שהודיעה אמש (ד) על פרישתה מהמירוץ לראשות עיריית ירושלים ועל תמיכתה במועמד זאב אלקין.

בקרב אנשי ״ירושלמים״ התחושה קשה. בשיחה עם מיינט ירושלים, אמרה שירה שתכננה להצביע עבור הסיעה ועבור רחל: "היא אכזבה אותי קשות, לאורך הדרך האמנתי שהיא אכן מתכוונת למה שהיא אומרת - התמיכה באלקין מסמלת אובדן דרך, אפס אידיאולוגיה".

צילום מסך: Facebook

בעמוד הפייסבוק של עזריה, שהוצף כל הלילה בתגובות, כתבה הגולשת יפעת: ״וואו. בכל מובן שהוא את אכזבה. למה בכלל בחרת לרוץ ואיך קורה שאת תומכת באלקין. לא נתפס. כשפיצלת את הקולות של המחנה הפלורליסטי חשבתי שמילא, אם האמנת שאת ראויה להיבחר זו זכותך, אבל עכשיו זה?״. 

צילום מסך: Facebook

גולש נוסף כתב: ״סליחה אבל זאת החלטה יותר ממאכזבת. את עכשיו הרסת לגמרי את כל המחנה הפלורליסטי שנלחם לטובת העיר הזאת. בשביל מה נלחמת כל השנים הללו על תדמית האישה בעיר??? כדי שעוד ליכודניק שמוכר קולות לחרדים יהיה בעירייה??? תתביישי לך. מקווה שלא נשמע יותר ממכערים שכמוך״.

פוסט הפרישה של עזריה והתגובות שגרר:


רחל עזריה הודיעה על ריצתה לראשות עיריית ירושלים לפני מספר חודשים, אך לא הצליחה להמריא בסקרים. בימים האחרונים התקיימו מגעים בינה לבין אלקין שהניבו את הפרישה ושיתוף הפעולה. מוקדם יותר פורסם באתר ynet כי ״בשבוע שעבר נפגשו אנשי עזריה עם אנשי סיעת "התעוררות" של עופר ברקוביץ לניהול משא ומתן על פרישה מהמרוץ. בתנאי החבירה שהציבו לאנשיו, ציינו נציגיה של עזריה תנאי חריג במיוחד: הבטחה שסיעתו של ברקוביץ' תכסה את חובותיה, שצברה בין השאר בעקבות העתירה שהגישה לבג"ץ לחייב את חברת "אגד" לפרסם נשים על גבי האוטובוסים שלה. בנוסף, אנשי עזריה גם דרשו לשמור לחברי סיעתה את מקומות 4, 8 ו-12 ברשימה״.