לוגו ערוץ 20

אחרי פרסום כתבה בערוץ 20 כנגד תנועת התעוררות והמועמד המוביל עופר ברקוביץ תוך ניסיון לקשר אותו לקרן החדשה לישראל ושימוש בטענות ״כמה ממתנגדיו״ לפי דברי הכתבת, החליט היום המועמד לראשות העיר עופר ברקוביץ באופן חריג לא להבליג ולפעול ברמה המשפטית. ב״התעוררות״ דורשים מהערוץ להסיר את הכתבה מפרסום באופן מיידי ולפרסם התנצלות.

בהתראה לפני נקיטת הליכים בגין פרסום לשון הרע שנשלחה ע״י עו״ד ענר חפץ ממשרד יגאל ארנון ושות׳ למר שכי פרנץ, מנכל ערוץ 20, הערב (חמישי) לפני שעה קלה, נכתב כי ״אתמול פורסמה בערוץ 20 כתבה שכותרתה "מי מממן את מועמד השמאל לראשות עיריית ירושלים". מדובר בכתבה רצופה שקרים מפגיעים, אשר מסתיימת בקביעה עובדתית שקרית חמורה במיוחד, בזו הלשון: "אין ספק שברקוביץ נתמך על ידי ארגוני שמאל ובכללם ארגוני שמאל קיצוני".

עוד נכתב כי: ״קצרה היריעה מלהתייחס לכל אחת מהאמירות השקריות שנכללו בכתבה. רק לשם הדוגמה, נציין כי המפגש המתואר בין נציגי התעוררות לבין ראש ממשלת הראשות הפלסטינית, מר סאלם פיאד, הייתה למעשה משלחת רב מפלגתית, שכללה, בין היתר, את צעירי הליכוד, והתקיימה לפני כעשור.

עוד מציינים בהתעוררות כי ״במהלך יום האתמול, בעת שמרשינו נתבקשו למסור תגובה לכתבה, נציגי סיעת התעוררות בירושלים קיימו סדרה של שיחות עם הכתבים ועורכי הערוץ במטרה להפריך את השקרים המוצגים בכתבה. לתדהמתם, נמסר להם כי לא משנה אם יש אמת בתגובות, אם לאו, מכיוון ש"התקבלה הנחייה מלמעלה" לשדר את הכתבה. כמובן שבכוונת מרשינו לעשות שימוש בכל תמלילי השיחות וההתכתבויות עם עובדי ערוץ 20, אם הם יאלצו לנקוט נגדכם בהליכים משפטיים״.

ב״התעוררות״ מדגישים כי ״לא נתמכו מעולם על ידי ארגוני שמאל כלשהם, ובכלל זה לא נתמכו ולא נתמכים על ידי הקרן החדשה לישראל. מרשינו מקפידים לדווח למבקר המדינה על כל מקורות המימון שלהם, לרבות הלוואות שניתנו לסיעה, בהתאם להוראות החוק והנחיות מבקר המדינה. כל טענה אחרת, היא שקר גס המהווה לשון הרע, שכל מטרתה לפגוע ולהזיק למרשינו במסגרת מערכת הבחירות לראשות עיריית ירושלים״.