ליאון ואלקין. צילום: דנה קופל

מדוע במשך כחודש מסרבים המועמדים משה ליאון וזאב אלקין להגיע למפגש עם מאות תושבים? את השאלה הזו שואלים עצמם, חברי הקהילה הרפורמית “כל הנשמה״ שיקיימו ביום ראשון הקרוב פאנל מועמדים למועצת וראשות העירייה.

"נתנו לאלקין ולמשה ליאון הזדמנות לדבר עם הקהל שלנו באופן ישיר שיוכלו להכיר אותם מקרוב והם סירבו להזדמנות הזו. זהו מסר ברור לאלפי חברי הקהילות הרפורמיות בירושלים ולכל הציבור הפתוח בירושלים. אנחנו קוראים לכולם לממש את חובתם האזרחית כדי שהמועצה תייצג תושבים שרוצים נציגי מועצה וראש עיר שישרת אותם ולא יונע רק מאינטרסיים פוליטיים צרים", אמרה מנהלת מחוז ירושלים של התנועה הרפורמית, ענבל כהן לחדשות מיינט..

כחלק מהאירוע תכננו המארגנים לכנס את כלל המועמדים המובילים לראשות העירייה - עופר ברקוביץ', משה ליאון וזאב אלקין ולדון עימם על הסוגיות העירוניות הבוערות.

עד כה, אישר את הגעתו לאירוע, עופר ברקוביץ' בלבד ומהמטות של המועמדים ליאון ואלקין בחרו להתעלם מהפנייה.

ענבל כהן. צילום: נאור גמליאל

בעוד המועמד לראשות העירייה זאב אלקין, מנסה למתג עצמו בשבועות האחרונים כמועמד ׳פלורליסטי׳, על ידי מיזוג תנועתו 'ירושלים תצליח' עם תנועת 'ירושלמים', הצבתו של ניר זוארץ העומד בראש מכון שחרית והתנועה הירושלמית והוצב במקום ה-5 ברשימת אלקין והצבתה של פלר חסן נחום במקום השני ברשימתו הנחשבת גם היא כנציגה פלורליסטית, נראה כי בפועל, הדבר שונה כמזרח ומערב מהשקפת עולמו האמיתית הבאה לידי ביטוי בשטח.

בית הכנסת הרפורמי "כל הנשמה". צילום: באדיבות הקהילה

"אנחנו שואפים בקהילה להגיע ל-100 אחוז הצבעה, מדובר באלפי אנשים השייכים לחמש קהילות. מדובר באנשים שרובם המוחלט מעורב בנעשה בבירה והיה חשוב לנו לשמוע את דעותיהם של המועמדים לגבי הסוגיות השונות", מסרה כהן.

מהמטות של אלקין וליאון טרם נמסרה תגובה בנושא.