הדואר שהושאר מחוץ לתיבות במרכז העיר. צילום: רועי אלמן

מען לא ידוע: בעוד 19 ימים, ייפתחו הקלפיות לבחירות לרשות המקומית בבירה ומאות אלפים מתושבי הבירה יצאו לממש את זכות הבחירה, אולם לידי מיינט ירושלים הגיעו השבוע דיווחים כי ההודעות לבוחר האמורות להגיע לתושבים לא הגיעו לייעדן. 

בתוך כך עשרות הודעות לבוחר האמורות להגיע לבתי התושבים בעלי זכות הבחירה כמחויב על פי חוק ולספק לבוחר מידע בדבר מיקום הקלפי ומספרו סידורי, הושארו מונחות בחדרי מדרגות בשכונת רחביה ומרכז העיר בערימה. בחלק מהמקומות אף השאירו הדוורים, האמונים על חלוקת דבר הדואר, את ההודעות על התיבות כאשר הפרטים האישיים חשופים לעיני כל.

לא הגיעו ליעדן. צילום: לירן תמרי

אין זו הפעם הראשונה בה החברות המופקדות על חלוקת ההודעות מטעם משרד הפנים אינן עושות את עבודתן נאמנה. כך בבחירות בשנת 2013 הורה השר הממונה, אלי ישי, להדגיש בפני ציבור הבוחרים כי ניתן לממש את זכות ההצבעה גם ללא ההודעה הנשלחת לבתים, וציין כי למשרד עומדת האפשרות לא להעביר כספים בעבור החלוקה, בעקבות הליקויים הרבים שנתגלו.

תגובות: 

מחברת ׳מסר׳ נמסר בתגובה: ״חברת מסר מחלקת מדי חודש מליוני דברי דואר, בהם הודעות לבוחר. מדובר במקרה נקודתי, במהלכו הונחו המכתבים מעל תיבות הדואר ולא בתיבות עצמן. עם היוודע הדבר, המקרה טופל באופן מהיר ומיידי ע"י מנהל האזור, וכל המכתבים וההודעות לבוחר הוכנסו לתיבות הנמענים״.

יש לציין שמבדיקה שערכנו, נכון לליל אמש (שלישי), ההודעות עדיין נמצאו מפוזרות בחלק מהבניינים.

משרד הפנים: "אנו רואים בחומרה את המקרים. נפתחה בדיקה מול החברה המפיצה".