בעלי הכלבים בכיכר ספרא. צילום: לירן תמרי

התושבים יוצאים למאבק: עשרות בעלי כלבים יצאו הערב (ה') להפגין בכיכר ספרא עת שמתקיימת ישיבת מועצת העיר על הכוונה להרוס את גינת הכלבים הגדולה בגן סאקר לטובת הקמת אנדרטה.

חרות ללוש אמרה למיינט ירושלים: "אני גרה בנחלאות, זה שירות מינימאלי שעירייה צריכה לספק. אני חושב לעזוב את ירושלים, כל יום אנחנו הולכים לגינה הזו, מעבר לזה שזה מקום של כלבים זה מקום חברתי בו בעלי הכלבים נפגשים. אני מגיעה עם בני המשפחה. המקום בשטח כזה גדול שהכלבים יוציאו אנרגיות כמו שצריך. זה ביזיון שלא התייעצו איתנו. אחרי הכתבה שפורסמה נזכרו לעשות שיתוף ציבורי".

צילום: לירן תמרי

האנדרטה המתוכננת תקום בגובה של יותר משמונה מטרים לזכר קורבנות המצור על העיר לנינגרד, צפויה להיבנות בגן סאקר. נשיא רוסיה, ולדימיר פוטין צפוי להגיע לישראל בכדי לחנוך אותה בעוד מספר חודשים.

החלופה שמתכננת העירייה, שלא שיתפה את הציבור בהחלטה: פארק בגודל של 300 מ״ר בלבד. התושבים, שגילו על המהלך ממהנדסים שביצעו מדידות בשטח, זועמים ויוצאים למאבק. גם המנהל הקהילתי ״לב העיר״ לא שותף בהחלטה.

יו״ר המנהל הקהילתי אמר בתגובה: ״הובהר כי בהתאם להחלטה רשמית שהתקבלה בוועדות עירוניות אכן בימים הקרובים תוצב אנדרטת זיכרון לויטרנים בגינה. אני שמח לעדכן כי סוכם כי התכנית שנודע לנו עליה אמש להעתקת גינת הכלבים למיקום אחר תיגנז עד להודעה חדשה. בהתאם לכך הפעילות בגינה הקיימת תימשך. עם זאת צריך לקחת בחשבון שהבמה הקיימת תוחלף לאנדרטה. סיכמנו כי נתאם עימכם מפגש בגינת הכלבים על מנת לנהל שיח בנושא ובחינת פתרונות לשיפור פני הגינה הקיימת וחלופות או תוספת גינות במרחב גן סאקר ובכלל במרחב לב העיר, הכל בכפוף לשיתוף ציבור כמקובל״.

 גינת הכלבים בגן סאקר (צילום: mynet)