סינימטק ירושלים. צילום: שלומי כהן

קבוצת מסעדת 'אדום' המחזיקה בעשור האחרון גם את המסעדה בסינמטק שנקראת כיום 'קפה אסיה', החליטה לצאת מהסינמטק ולסגור את המסעדה שהיתה בבעלותם.

בשנת 2007 נפתחה מסעדת 'לבן' כאחות הצעירה והרעננה של מסעדת 'אדום' הוותיקה. המסעדה פעלה גם בסופי שבוע ויחד עם העוגן של המינויים של הסינמטק הצליחה לתפוס את מקומה המכובד בענף המסעדנות הירושלמי. כשכמובן גם הניסיון המקצועי הרב של קבוצת אדום הביאה סטנדרט גבוה למטבח והמיקום עם המרפסת מול חומות העיר העתיקה עשו את שלהם ותרמו להצלחה הכלכלית. 

לפני כשנתיים החליטו על רענון המקום ובחרו לשנות את הקונספט של המקום והשיקו בהשקעה גדולה את 'קפה אסיה': המסעדה האסייתית. אולם המסעדה החדשה, מסתבר, לא הצליחה למשוך את הקהל הירושלמי החילוני וכנראה גם שמבקרי הסינמטק לא הלכו וגדלו בשנים האחרונות, כך שהעוגן של באי בית הקולנוע האיכותי, כבר לא בסיס מספק בכדי להפעיל עסק בתחום המסעדנות בעיר. במיוחד כשמדובר במסעדה שלא מחזיקה בתעודת כשרות ופועלת בשבתות.

צילום: שלומי כהן

למסעדה בסינמטק היו עליות וירידות ובעבר הרחוק אף פעל במקום 'למון' שעל הצד הגסטרונומי היה אחראי השף אייל שני, שהפעיל במקביל את מסעדת אוקיינוס המיתולוגית. עכשיו שוב נכנס המקום לתקופה של אי ודאות כשהשאלה המסקרנת יותר עבור הציבור הירושלמי הוא מעבר לזהות ואופי המקום החדש שייפתח בסינמטק הוא האם תמשיך המסורת של הפעלת המקום גם בערבי שישי ובשבת בצהריים.

מקרן ירושלים נמסר: "בימים אלה הקרן לירושלים והסינמטק בוחנים יוזמות מגוונות להפעלת המקום כך שימשיך לתת מענה לתושבי העיר ולמבקרי הסינמטק".

מנועם ריזי מבעלי קפה אסיה נמסר: "לאחר 12 שנים כמסעדת לבן ושנה כ'קפה אסיה' אנחנו מאוד אוהבים את הדרך הארוכה שעשינו ובמיוחד את המוצר האסייתי שאנו מגישים. התגובות מצויינות אבל הנגישות של המקום בתקופה הזו לא מספיקה למה שאנו מכוונים. יש לנו עוד מספר עסקים נוספים בעיר שמצריכים פעילות מסביב לשעון (מסעדות ומקומות לארועים) ואנו מעדיפים להשקיע את מירצנו בעסקים האחרים (לא נורא עם נעבוד רק 300 שעות בחודש). ממשיכים בשיא האנרגיות, אולי טיפה יותר בנחת".