'התו השמיני' בשמאי | צילום: מיקי אלון

סוף עידן. חנות המוזיקה 'התו השמיני', מהיחידות ששרדו עד כה בעיר, סגרה את סניפה האחרון ברחוב שמאי לאחר עשר שנות פעילות במקום. כיום יש ל'תו' חנות בודדת בתל אביב שמופעלת על ידי זכיין.

מוסד המוזיקה הירושלמי התחיל כחנות תקליטים קטנה בשנת 1993, שבמרוצת השנים צמחה להיות רשת רחבה של חנויות מוזיקה, תקליטורי שמע וסרטים. בהמשך הרחיבה 'התו השמיני' את פעילותה כלייבל שעוסק בהפקה והפצה של מוזיקה וכן בייצוג אומנים וזמרים ישראלים שונים. בשיא פעילותה בתקופת הזוהר של הדיסקים, ל'תו השמיני' היו חנויות בקניון מלחה ואף במתחם הדיוטי פרי בנתב"ג.

כיום, עם השינויים הטכנולוגיים והאפליקציות לצריכת מוזיקה, הצורך בחנות פיזית הלך ונעלם. עם זאת הלייבל ממשיך לפעול ממשרדי החברה בעיר. בהקשר זה יצוין שבמרכז ירושלים יש חנות פעילה שמתמחה במוזיקה ומתמקדת בעיקר בתקליטי ויניל לאספנים. החנות שייכת לאספן התקליטים הוותיק סימו דואק.

מ'התו השמיני' נמסר בתגובה: "לאחר 27 שנות פעילות סגרנו את החנות בשמאי. אנחנו מודים לכל הלקוחות הנאמנים שלנו. אנחנו ממשיכים בהפקה והפצה בלייבל שלנו בשיא המרץ ומייצגים עשרות רבות של אומנים והרכבים, כולל שלום חנוך, הדג נחש, ילדי בית העץ והתקווה 6. אנחנו מסתגלים לעולם החדש של המוזיקה וממשיכים לפעול כרגיל מהמשרדים שלנו בעיר".