מקום השריפה. צילום: לירן תמרי

אישה נהרגה בשריפה שפרצה בדירה ברחוב אל-מנסור סמוך לכנסייה הרוסית במזרח העיר.

הבוקר (א') סמוך לשעה 4:15 הוזעקו חמישה צוותי כיבוי והצלה מתחנות ירושלים לשריפה במבנה חד-קומתי הנמצא בסמוך לכנסייה ברחוב אל-מנסור שבשכונת א-טור/הר הזיתים. לוחמי האש חדרו אל המבנה שבער בעוצמה רבה ואיתרו נזירה כבת 90 ללא הכרה לאחר שנפגעה משאיפת עשן ומהאש וחילצו אותה באופן מיידי לידי כוחות הרפואה, שלמרבה הצער נאלצו לקבוע את מותה.

כמו כן, במהלך פעולות הכיבוי המורכבות, קרסה התקרה של המבנה ולמרבה המזל לא נפגעו לוחמי האש.

צילום: לירן תמרי

הדירה שעלתה באש. צילום: לירן תמרי

חוקרי כבאות והצלה לישראל ממחוז ירושלים נמצאים בזירה, ומבצעים חקירה לבירור נסיבות פרוץ השריפה.

רס"ר מוחי עליאן מפקד חילוץ וכיבוי שחדר ראשון למבנה הבוער והוציא את הנזירה: "דווח לנו על שריפה במבנה בשכונת א-טור. הגענו למקום תוך זמן קצר מאוד, והבחנו במבנה בשטח של כנסייה במקום כשהוא בוער בעוצמה אדירה ולשונות אש בגובה של מספר מטרים אופף אותו.

"התחלנו בפעולות כיבוי תוך כדי ביצוע סריקות, ובתוך זמן קצר איתרנו נזירה כבת 90 ללא דופק וללא הכרה. תוך כדי שגג הרעפים קורס סביבנו, והאש האדירה בוערת בעוצמה לידנו, חילצנו את האישה המבוגרת, אך לצערנו תוך זמן קצר נמסר לנו מאנשי הרפואה כי היא לא הצליחה לשרוד".

פאראמדיק מד"א עקיבא ארליך סיפר: "כשהגענו למקום, ראינו עשן סמיך במבנה חד קומתי, הכבאים חילצו אלינו אשה כבת 80 מחוסרת הכרה, עם כ- 30% כוויות בדרגה ג' , היא הייתה ללא נשימה וללא דופק, ביצענו בדיקות רפואיות, היא הייתה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותה".