הרב ברלנד חוזר לביתו | צילום: אלכס קולומויסקי

הסתכסך עם המאבטח והשליך רימון לחצר הרב: כתב אישום הוגש השבוע (שלישי) נגד צעיר תושב העיר (20) על השלכת רימון הלם לעבר חצר ביתו של הרב אליעזר ברלנד, זאת לאחר סכסוך עם אחד המאבטחים במקום.

הרימון הושלך לעבר בית הרב ברחוב החומה השלישית לפני כחודש. על פי כתב האישום, בבוקר יום השלכת הרימון הגיע הנאשם לבית הרב בטוענה כי עליו לקחת ממנו מפתחות שהשאיר שם עבורו. מאבטח הרב ביקש ממנו לצאת מביתו ולהמתין שיוציא עבורו את המפתחות. הוא אף הניח את ידו על כתפו בדרך החוצה.

בתגובה לכך הצעיר אמר למאבטח להוריד ממנו את ידיו והחלה קטטה בין השניים, במהלכה הנאשם התיז גז מדמיע על פניו של המאבטח ועזב את המקום.

על פי כתב האישום, כחצי שעה מאוחר יותר חזר הנאשם למקום, הציג בפני נהגו של הרב חפץ עטוף בשקית וטען שמדובר ברימון הלם אותו הוא מתכנן לזרוק על הבית. כשעה מאוחר יותר, חזר בשלישית למקום כשהוא נושא לום ברזל. הנאשם קרא למאבטח עמו התקוטט לצאת החוצה, וצעק לעברו: "אני אהרוג אותך עכשיו, אני אביא אקדח ואהרוג אותך".

בשלב זה, ולאחר שהבין שבידי הנאשם רימון הלם, התקשר המאבטח למשטרה. דקות ספורות לאחר מכן זרק הנאשם רימון הלם לעבר בית הרב. הוא התפוצץ על גגון הסמוך לשער, בזמן שעמדו במקום אחד ממאבטחיו האחרים ומספר נערים נוספים. כתוצאה מהפיצוץ נגרמה בהלה במקום והסובבים נמלטו.

העבירות המיוחסות לצעיר הינן נשיאת נשק שלא כחוק, תקיפה, איומים והחזקת סכין. הצעיר נחקר על ידי המשטרה על חשדות נוספים בשבועות האחרונים, שבשלב זה לא הבשילו לידי אישום.

עו"ד חן הולנדר המייצג את הנאשם מסר: "חרף חקירה שהחלה בקול תרועה רמה, על חשדות לביצוע עבירות רבות ונוספות, הוגש לבסוף כתב אישום ובו טענה לאירוע אחד שמוכחש לחלוטין על ידי מרשי. אנו תקווה שחשיפת חומרי החקירה כעת, לאחר הגשת כתב האישום, יבהירו את התמונה לגבי היעדר מעורבות מרשי באירוע המדובר וכך גם יקודם שחרורו מן המעצר במהרה".