פרץ לחברתו לפייסבוק. צילום: shutterstock

אישום: צעיר פרץ לחשבון הפייסבוק של בת זוגו, התחזה לה וכתב בשמה דברים במטרה לפגוע בה. הסיבה: הוא היה בטוח שהיא בוגדת בו. כתב האישום הוגש היום (ב') לבית משפט שלום בירושלים על ידי פרקליטות המחוז בו מיוחד לו, בין היתר, עבירות של התחזות כאדם אחר, מידע כוזב במחשב ופגיעה בפרטיות.

על פי כתב האישום, הצעיר ובת זוגו יצאו למעלה משנה כשחשד התעורר בו בנוגע לנאמנותה כלפיו. כשהתחזקה אצלו התחושה החליט לפגוע בה ושמה הטוב ובחר לעשות זאת באמצעות הרשתות החברתיות.

הוא התחבר לחשבון הפייסבוק שלה ופרסם בו, בשמה, פוסט לפיו היא "אוהבת לבגוד". עוד הוא כתב בשמה כי היא בוגדת בו וכי גם בבן הזוג הקודם שלה בגדה.

מסע הנקמה הווירטואלי של הצעיר לא הסתיים בזאת. הוא שלח בקשות חברות לזרים, חלקם ממדינות ערב, פרסם את מספר הטלפון של חברתו, כתובת עבודתה ושוחח עם גברים להם הציע, בשמה של חברתו, להיפגש.

זמן קצר לאחר שהחל לחבל לה בחשבון, קיבלה הצעירה טלפונים רבים והודעות לחשבון הפייסבוק שלה, אז נחשפה למעלליו ולעובדה שהוא שינה את הסיסמה בחשבון.

השניים שוחחו בטלפון, אז איים עליה שאם תפנה למשטרה, ישלח לאביה סרטונים בהם היא מצולמת. תחילה הצעירה לא האמינה לאיומיו והגישה תלונה. הוא התקשר אליה ואמר לה שקיבל זימון למשטרה במידה ולא תבטל את התלונה - היא "תיפול עמוק". הצעירה נבהלה וחזרה לתחנת המשטרה לבטל את התלונה.

כאמור כעת עומד כנגדו כתב אישום בגין הדחה בחקירה באיומים, התחזות כאדם אחר, מידע כוזב במחשב ופגיעה בפרטיות.