העירייה הצליחה להסיר את השלטים. צילום: לירן תמרי

באישון לילה: עיריית ירושלים קיימה במהלך הלילה (ד') מבצע להסרת שלטי ההפרדה שנתלו בסמטאות הצמודות לבית הכנסת ׳הר צבי׳.

ביום ראשון, שעות לאחר פרסום הסיפור במיינט ירושלים הגיעו פקחי העירייה וניסו להסיר את השלטים.בעקבות עשרות קנאים שהתאספו במקום נאלצו הפקחים לעזוב את האזור מחשש שיותקפו. לאחר מכן ריססו הקנאים כתובות גרפיטי סמוך להפרדה.

לורה ורטון (מרצ): "טוב לראות שאגפי העירייה לרבות, כמובן, ראש העירייה, עמדו על הבטחותיהם ודאגו להוריד את השלטים הלא חוקיים. ברור לי שהעניין לא נגמר ושהמאבק על אכיפת החוק הוא מאבק מתמשך, אבל אני שמחה שיש עם מי לעבוד. היום אין צורך לפנות שוב לבית המשפט כי מובן יותר שוויון וחופש הם ערכים שיש להגן עליהם בכל מקום. גם אם נצטרך לשחק עוד חתול ועכבר, אני מאמינה בחתולים".

"אנו מברכות את עיריית ירושלים, ובמיוחד את העומד בראשה, משה ליאון, על פעולה נחושה ומהירה להסרת השלטים והגרפיטי בשכונת מאה שערים", נמסר משדולת הנשים בישראל, "החוק בישראל ברור וחד משמעי: נשים דתיות, חילוניות או חרדיות יכולות ללכת בכל רחוב או סמטה שתחפוצנה ואין מי שרשאי לומר להן אחרת. בניגוד להתנהלות של עיריית בית שמש בעבר, עיריית ירושלים, בהובלת ליאון וחברת המועצה לורה ורטון, נקטה כאן צעד ראוי שמשמעותו אחת: נשות ירושלים הן שוות ערך".