רותם, אליאנה והטבעת | צילום: סער פרדו

הלך עד הטבעת: תשכחו מכל הטרנדים היצירתיים והמקומות הרחוקים שנועדו להעצים את החוויה של הצעת הנישואין. זה יכול לקרות גם במקומות הכי פחות צפויים, כמו מגרש כדורסל למשל. סגירת מעגל מופלאה הביאה בשבוע שעבר את רותם שמואלי, תושב מעלה אדומים, להציע נישואין לאהובתו אליאנה במגרש הכדורסל המקומי, שבו שיחק במשך שנים. שם, אגב, גם התקיים הדייט הראשון שלהם

"אני חי כדורסל", סיפר השבוע שמואלי. "אני משחק בקבוצת הבוגרים של בית"ר ירושלים ומאמן במכבי מעלה אדומים. המגרש הזה הוא הבית שלי פחות או יותר. היה טבעי לי לעשות את הצעת הנישואין במקום הזה".

שמואלי ניסה למצוא מקום פרטי ופשוט שבו אליאנה תרגיש בנוח. "היא לא אוהבת דברים פומביים יותר מדי", הוא אומר בחיוך. "מצד שני - רציתי מקום שבו יהיה אפשר להשמיע מוזיקה ושירים ששנינו אוהבים והרמקולים מסביב היו פתרון לא רע לזה". 

לשמואלי לא היו התלבטויות והוא ידע שאולם הכדורסל הוא המקום המתאים ביותר להצעת הנישואין. "זו היתה המחשבה הראשונה שלי. ידעתי שזה יקרה שם", הוא מוסיף. "זה סוג של סגירת מעגל כי גם הדייט הראשון שלנו היה שם. רציתי לעשות איתה משהו פחות קונבנציונלי בדייט הזה ולקחתי אותה לשם, ככה עם נעלי ספורט, וזה באמת אזור הנוחות שלי".

הצעת הנישואין, מתברר, היתה מתוכננת לפרטי פרטים. "אמרתי לאליאנה שאני הולך לשחק כדורסל ואז עבדתי עליה", הוא משתף. "אמרתי לה שנפצעתי ושאני תקוע באולם וביקשתי שתבוא לקחת אותי. היא באה עם כפכפים וחולצה של בית, נכנסה קצת בהיסוס לאולם כי לא הבינה מה זו המוזיקה הזאת מהרמקולים. ואז פתאום היא ראתה את כל הנרות שמובילים אלי והכל בחושך. קודם כל התנצלתי על זה שהייתי צריך לומר לה שנפצעתי, וקניתי לה שתי שמלות, לקחתי אותה להחליף בגדים ואז פשוט הצעתי לה", סיפר רותם בהתרגשות

"בחיים לא הפתיעו אותי כל כך", הוסיפה הכלה לעתיד. "לא חשדתי בכלל ואפילו הבאתי את הכלבה הקטנה שלנו כדי לנחם אותו. גם כשנכנסתי למגרש לקח לי כמה דקות לעכל מה קורה. ראיתי כמה נרות על הרצפה. בהתחלה חשבתי שאולי יש פעילות באולם ושרותם והחברים שלו כבר הלכו להתארגן בחדר ההלבשה. כשהצצתי פנימה וראיתי את רותם עומד במרכז המגרש מוקף נרות קפאתי במקום מרוב הלם".

ומה את אומרת על בחירת המקום?
"
מושלמת. אני לא יכולה לדמיין דבר יותר מקסים ממה שרותם עשה וארגן. כדורסל זה חלק כל כך גדול מהחיים של רותם והוא עבר הרבה דברים מרגשים באולם הזה".