פלטת העץ בפארק טדי | צילום: פרטי

בורות מסוכנים וילדים שנופלים: כך נראית השבוע אחת מאטרקציות התיירות המרכזיות בעיר, בשיאו של החופש הגדול. הורים רבים שהגיעו לבלות עם ילדיהם בפארק טדי הופתעו לגלות כי במקום קיימים מספר בורות מסוכנים, שגרמו לנפילתם של מספר ילדים, ביניהם פעוט.

פארק טדי הוקם לפני כשש שנים לזכרו של ראש העירייה המיתולוגי של העיר טדי קולק. הפארק, הממוקם בסמוך לחומות העיר העתיקה, כולל מזרקות רבות שפועלות אחת לכמה שעות ומושכות אליהם, בייחוד בחודשי הקיץ, מבקרים רבים שבאים להשתכשך במים הקרירים.

אלא שלמרות שאנחנו נמצאים בשיא תקופת הקיץ והחופש הגדול, מסתבר כי התחזוקה של המקום לוקה בחסר ועלולה לסכן את בריאותם של המבקרים. הסיבה: מרווחים גדולים בין חלק מהמרצפות ברצפת הפארק, שיוצרים בורות של ממש. כשמדובר במקום בו ילדים קטנים מתרוצצים ללא הפסקה, זוהי גם סכנה של ממש.

רגל של ילדה שנתקעה באחד הבורות. צילום: פרטי

"בעשר דקות שישבתי כאן, שלושה ילדים נפלו לתוך אחד הבורות", סיפרה השבוע אחת המבקרות במקום. "לתינוק קטן נתקעה הרגל תוך כדי ריצה. זה היה ממש מפחיד. הייתי בטוחה שהוא שבר אותה. כל הילדים רצים כאן בהתלהבות ולא רואים את הבורות ופשוט נופלים פנימה".

עוד היא מספרת כי ראתה מול עיניה כיצד ילדה בת 10 לערך נופלת פנימה. "הפיתרון שמצאנו הוא לשים עגלות תינוק על זה כדי שלא ירוצו שם, אבל אני בטוחה שזה עוד יקרה להרבה ילדים", היא הוסיפה.

גורם כלשהו זיהה כבר את הבעיה – וכיסה את אחד הבורות בפלטת עץ. אך גם היא נשברה ולא פתרה את הבעיה. "בקיץ יש כאן גם הרבה סבים וסבתות שבאים עם הנכדים לבלות וממש מפחיד לחשוב מה יקרה עם אחד מהם ייפול פנימה", סיכמה המבקרת.

העירייה: "הנושא ייבדק באופן מיידי ובאם ימצאו ליקויים הם יטופלו עד סוף השבוע".