שוד. אילוסטרציה: shutterstock

השוד שהסתבך בצפון העיר: כתב אישום הוגש הבוקר (ב') לבית המשפט המחוזי נגד תושב איזור ירושלים בן 28, ובת זוגו הקטינה, בגין שוד של סופר בנווה יעקב. את השוד ביצע הנאשם כשהוא חמוש באקדח 'איירסופט', ובמהלכו אף נורה על ידי בעל הסופר שחש סכנה לחייו.

על פי כתב האישום, בשל מצוקה כלכלית אליה נקלעו בני הזוג הם קשרו קשר לבצע יחד שוד. לשם קח, רכש הנאשם מבעוד מועד שני אקדחי 'אירסופט', הנחזים להיראות ככלי נשק אמיתיים, ושבאמצעותם יבצעו את השוד. במסגרת הקשר ולשם קידומו, החליטו הנאשמים לשדוד סופר בשכונת נווה יעקב. לפני כשבועיים, בסמוך לשעה 12 בלילה, הגיעו השניים לסופר, וניגשו לקופאית כשהשניים רעולי פנים בחם צוואר ובכובעי המעילים שלבשו וכן עוטים על ידיהם כפפות.

הנאשם פנה לקופאית, שלף אקדח לעברה ואמר לה "זה שוד" והורה לה להעביר לידו את הכסף שבקופה. בת זוגו ניגשה לקופה ונטלה מידי הקופאית שטרות כסף, בעוד הנאשם עומד מאחוריה והאקדח שלוף בידיו, והשניים יצאו מהסופר. סך הכל נטלו מהסופר כ -3,000 שקלים במזומן.

לאחר יציאתם מהסופר, ומשהבחין בעל הסופר בכך שהנאשם נושא אקדח, וכשהוא סבור כי מדובר בנשק אמיתי, יצא אחר הנאשם כשהוא מחזיק באקדח שאותו החזיק ברישיון, החזיק אותו בידיו, כיוון לעבר פלג גופו התחתון של הנאשם וקרא לנאשם לעצור. הנאשם הסתובב לעברו, כיוון לעבר ראשו את האקדח שהחזיק ושאל אותו מי הוא. הוא השיב שהוא הבעלים של הסופר וביקש מהנאשם להוריד את האקדח. הנאשם לא נעתר לבקשתו והתקדם לעברו כשהוא מכוון לעבר ראשו של הבעלים את האקדח שהחזיק.

בשלב זה הרגיש מאוים ומשחשש שהנאשם ירה בו, ירה הוא לעברו של הנאשם מספר כדורים אשר 4 מהם פגעו בגופו של הנאשם אשר נפל ארצה. כתוצאה מכך נגרמו לנאשם פצעי ירי בבית החזה ופצעי ירי בירך ימין והוא הובהל לטיפול בבית החולים. הנאשם שהה כשבוע בבית חולים, במהלכו נותח, ובסופו שוחרר. בעל הסופר נחקר תחילה באזהרה, אך לבסוף הוחלט שלא להאשימו בירי בשל העובדה כי פעל מתוך הגנה עצמית, כשהוא חש סכנה ממשית לחייו.

בנוסף לכתב האישום שהוגש נגד הגבר, ביקשה הפרקליטות לעצור אותו עד תום ההליכים המשפטים נגדו. זאת בין היתר, בשל עברו הפלילי. כתב אישום הוגש נגד הנאשמת הקטינה לבית המשפט המחוזי לנוער בירושלים.