תלמידים. צילום אילוסטרציה: shutterstock

כישרון אומנותי, הצטיינות לימודית ספציפית, כישרון ספורטיבי או רמת אינטילגנציה גבוהה - אם הילד שלכם עומד באחד הקריטריונים הבאים, הוא יוכל להיחשב על ידי משרד החינוך כתלמיד מחונן. אז כמה תלמידים כאלה נמצאים בבירת ישראל? מסתבר שלא מעט, והמספרים רק גדלים משנה לשנה.

למיינט ירושלים הגיעו נתוני משרד החינוך על מצבם של ילדי המחוננים בעיר, והמצב נראה לא רע. בכל המסגרות החינוכיות של תלמידים מחוננים בעיר חלה עלייה של עשרות תלמידים ומספרם הכולל עומד השנה על 1,738 - זאת לאחר בשנה שעברה מספרם עמד על 1,642 בלבד.

בעיר קיימות 5 מסגרות עבור תלמידים מחוננים:
תיכון ליד האוניברסיטה (ליד"ה)
אולפנת טליה
תורה ומדע
אופק מחוננים
מרכז העשרה במזרח העיר.

בכולם כאמור נרשמה עלייה השנה, כאשר ליד"ה מציג את העלייה הגדולה ביותר: 53 תלמידים מחוננים נוספו לבית הספר בשנה הנוכחית, מ-438 ל-491.  גם אופק מחוננים הוסיף 50 תלמידים ומספרם עומד כרגע על 730.

מהנתונים עולה הפתעה לא צפויה - במזרח העיר ישנם כ-115 תלמידים מחוננים. מדובר בהישג מרשים נוכח העובדה שאת תכנית הלימודים הישראלית לומדים רק מספר אלפים בודדים של תלמידים. בתורה ומדע לומדים 325 תלמידים מחוננות (עלייה של 15 תלמידים לעומת שנת תשע"ח) ובאולפנת טליה תמצאו 117 תלמידות (עלייה מ-102 תלמידות בשנה שעברה).

מאיר שמעוני, מנהל מחוז ירושלים במשרד החינוך: "החינוך הירושלמי נמצא בעלייה מתמדת ואנו רואים ביטוי למגמה הזו במספרם של התלמידים המחוננים בעיר. משרד החינוך ימשיך להשקיע ולטפח כשרונות צעירים ואני סמוך ובטוח שמגמה זו תמשך ואף תגבר".