הרב אהרון רמתי בבית המשפט .צילום: רפי קוץ

בית המשפט המחוזי דן הבוקר (חמישי) בבקשת הערר שהגישה המשטרה על החלטת שחרורו של אהרן רמתי ממעצר. בית המשפט המחוזי הפך את החלטת השלום - רמתי יוותר במעצר עד יום ראשון.

בבקשת הערר שהגיש מפלג ההונאה במשטרה, צוין כי עד עתה, במהלך חקירתו של רמתי ושל הכת שהפעיל לכאורה בשכונת גאולה, נגבו למעלה מ-100 עדויות מנשים וגברים שהיו קשורים לסמינר אותו ניהל רמתי. לדברי המשטרה "מעדויות אלו עולה תמונה ברורה של ניצול אותן נשים למטרותיו האישיות של המשיב".

בנוסף, בוצעו כ-15 עימותים בין רמתי ובין חלק מהנשים ששהו בסמינר, כאשר לטענת המשטרה עימותים אלה חיזקו גם הם את החשד נגדו.

המשטרה ציינה כי כל אחת מהעדויות שנגבו מנשים ששהו בסמינר מגוללת סיפור של שנים ארוכות במקום, אשר נדרש זמן רב לגבות. עוד מציינת המשטרה כי חקירת הכת טרם הסתיימה, וכי קיים עדיין צורך לגביית עדויותיהן של נשים נוספות בסמינר. לטענת המשטרה, בשל השפעתו הגדולה של רמתי על נשות הסמינר, שחרורו ממעצר עלול לסכן את שיתוף הפעולה שלהן עם החקירה.

בדיון הציג נציג המשטרה עדויות של חלק מהנשים שהיו בסמינר ויצאו ממנו. אחת מיוצאות הסמינר העידה במשטרה כי רמתי הורה עליה לישון בחוץ במהלך החורף: ״הוא טען שאני מספיק בוגרת כדי להתמודד עם הקור״, העידה האישה. ״יום אחד שהייתי שם בסמינר היה שם שלג בחוץ, הוא שאל אם אני מתרגשת מהשלג. הוא אמר לי לישון במרפסת בשביל הייסורים. אבל אמרתי לו שקר. הוא צעק על אחותי שהתנגדה לזה שאשן בחוץ ורצתה לתת לי שמיכה. הוא אמר שהיא מונעת ממני להגיע לעולם הבא".

עו"ד אילן כהן המייצג את רמתי: "באורך רוחו הרבה של בית המשפט המחוזי הוא נאות לאפשר למשטרה 5 ימים נוספים לסיים את החקירה. אין ספק כי החקירה מוצתה עד תום ואנו מצפים כי היחידה החוקרת תשלים בימים שנותרו את פעולות החקירה הבודדות שנותרו והלקוח שלי ישוחרר".