אימון ב'ג'ודו תלפ"ז'. צילום: מהפייסבוק

בית הספר לג'ודו שבו גדל המדליסט האולימפי אורי ששון, קיבל הודעת פתע מהעירייה: תתפנו בתוך שבועיים מהמבנה.

'ג'ודו תלפ"ז' הוא אחד מבתי הספר לג'ודו הוותיקים בעיר. הוא פעיל כבר 40 שנה, וב־12 השנים האחרונות פעל במבנה ששוכן בתוך בית הספר 'סליגסברג'. במוסד מתאמנים כיום כ־400 תלמידים, כשבוגרים רבים של בית הספר הגיעו להישגים לא מבוטלים, כולל זכיות באליפויות אירופה ובמכבייה. אולם הבוגר המפורסם ביותר הוא אורי ששון, שזכה באולימפיאדת ריו 2016 במדליית ארד. ששון התאמן ב'ג'ודו תלפ"ז' כבר בהיותו בן שש והעביר שם שנים רבות.

לאחרונה קיבל בית הספר הודעה ממינהל החינוך בעירייה (מנח"י), שלפיה עליו לפנות את המבנה בתוך שבועיים וזאת מכיוון שבעירייה רוצים להכניס מוסד חינוכי למקום. "אף אחד לא מבין מאיפה זה נחת עלינו", אמר השבוע גורם בכיר בבית הספר. "אפילו לא שלחו לנו הודעה רשמית אלא אמרו לנו את זה בשיחת טלפון בעל פה. פשוט היינו בשוק. איך יכול להיות שאנחנו נמצאים 12 שנה במבנה וביום בהיר אחד מקבלים טלפון שעלינו להתפנות בתוך שבועיים?

אורי ששון. צילום: אורן אהרוני

"אנחנו לא יודעים מה לעשות. יש 400 תלמידים ששילמו ואנו מחויבים אליהם. אנחנו מוסד ותיק ואמין ולא מוכנים שייפגע לנו המוניטין בגלל העירייה. התחלנו מיד במשא ומתן והם הציעו לנו הארכה של כמה חודשים, אבל אנחנו נישאר כאן נגד כל הסיכויים ונלך עד בג"ץ".

העירייה: "מרכז הג'ודו, שפעל עד היום ללא חוזה מוסדר עם העירייה ובתוך בית ספר בשכונה - יזכה למתחם חדש ומשופץ. פגישה בנושא תתקיים כבר השבוע".