קינג, קלמנוביץ' ויוסף. צילומים: רפי קוץ, שלומי כהן ויואב דודקביץ'

המהומה בסיעה הסרוגה חוזרת: דב קלמנוביץ', לשעבר המשנה לראש העירייה ומספר 3 ברשימת 'מאוחדים עם אריה קינג', הודיע בשבוע שעבר כי הוא תובע 200 אלף שקל מג'רמי בן דסון, שהוצב במקום החמישי ברשימה כנציג העולים החדשים. הסיבה: סירובו להתפטר מהרשימה, מה שיאפשר לו לחזור בהמשך למועצת העירייה

הפרשה המוזרה החלה לאחר הבחירות, כשסיעתו של קינג זכתה בשני מנדטים, מה שהכניס למועצה את ראש הרשימה ואת המקום השני - יונתן יוסף. ב"ידיעות ירושלים" נחשף כי ראשי הרשימה חתמו ביניהם על הסכם רוטציה שיאפשר כהונה של 40 חודשים לכל אחד משלושת המקומות הראשונים ברשימה. במסגרת ההסכם על יוסף להתפטר ולחזור אחרי שנה ומחצה, כדי לאפשר את כניסתו של קלמנוביץ'. כדי שמהלך כזה ייצא לפועל יש צורך בהתפטרותם של שאר חברי הרשימה, ואכן כולם עשו זאת - למעט בן דסון. בינתיים הודיע יוסף, נציגו של אלי ישי, כי הוא לא מתכוון להתפטר.

כדי לקדם את המהלך שיבטיח את חזרתו של יוסף למועצה הופעלו לאחרונה לחצים כבדים על בן דסון, המזוהה אף הוא עם ישי, כדי שיפרוש מהרשימה, אלא שהוא מסרב לעשות זאת. "אני עולה חדש וחתמתי על ההסכם בלי לדעת את תוכנו ובהודעה ברורה שאני כפוף להחלטות של הרב מאיר מאזוז. כל מה שיגיד לי הרב אעשה", אמר השבוע

קלמנוביץ' הסביר את הצעד בכך שהוא בסך הכול מבקש לממש את ההסכם שחתם ערב הבחירות. "כפי שנחתם הסכם שבו נקבע בצורה ברורה וחד־משמעית שעל יונתן יוסף לקיים את הסכם הרוטציה, שבו אני אשמש כחבר מועצה 40 חודשים. בהסכם עצמו מקובל על כל הצדדים שהרב דב ליאור יהיה הבורר לכל עניין בכל ההסכם. בבוררות אצל הרב ליאור נקבע בצורה חד־משמעית שעל כל חברי הסיעה להתפטר ובכך לקיים את ההסכם שאני אשמש כחבר מועצה", אמר השבוע.

לדבריו, "גם כשביקרנו במעונו של הרב מאזוז והרב שמע את הדברים, בנוכחותו של יו"ר 'יחד' אלי ישי, הרב הורה להם לקיים את ההסכם וללכת לבוררות אצל הרב ליאור וליישם אותה כפי שהסכמנו כל החברים. אנחנו מסיימים כבר את החודש החמישי שבו אנשי 'יחד' אינם מקיימים את פסיקתו של הרב ליאור. האבסורד הוא שזה לא רק שהם לא מקשיבים לרב ליאור - אלא גם לקביעתו הברורה של רבם, הרב מאזוז". 

בהתאם לכך, מסביר קלמנוביץ', כל עוד אנשי 'יחד' לא מוכנים להגיש את התפטרותם ולכבד את דעת תורה הוא פנה לזירה המשפטית. "הגשתי תביעה משפטית על פי ההסכם על סך 200 אלף שקל נגד ג'רמי בן דסון, מועמדו של ישי, על אי הגשת מכתב ההתפטרות כפי שנקבע. הגיע הזמן שאנשי 'יחד' יקשיבו לרבם ויקימו את בקשתו לקיים את ההסכם".

תגובות יוסף ו'יחד' לא התקבלו עד למועד פרסום הכתבה.