אליעזר ברלנד. צילום: אלכס קולומויסקי

"פרשת עושק שחור": מתלונן על אחד החשודים בפרשת ברלנד הגיע למסור נגדו עדות במשטרה - במהלך עימות שנערך בין השניים, תקף המתלונן את החשוד ונעצר.

מתלונן שהגיע אמש  (ג') לתחנת המשטרה להעיד נגד נתן סולומון, אחד החשודים בפרשת ברלנד, הצליח לתקוף אותו במהלך עימות.  אירוע זה התרחש לאחר שאותו אזרח הגיע אמש לתחנת המשטרה על מנת למסור בתיק עדות נגד סלומון. לטענתו, הוא העביר לסלומון סכומי כסף גדולים על מנת לקבל פידיון מידי ברלנד, אלא שמעולם לא קיבל את אותו הפדיון.

המשטרה ערכה עימות בין המתלונן ובין סלומון, במהלכו תקף המתלונן את החשוד. שוטרים התערבו בתקיפה תוך זמן קצר, והאזרח נעצר. בעקבות התקיפה, פונה סולומון לבית החולים. האזרח שתקף אותו הובא היום לבית המשפט, שהורה על הרחקתו מסולומון למשך 3 חודשים. בסביבתו של סולומון טוענים כי גם בעבר ניסה אותו אדם לתקוף אותו.

בדיון הארכת מעצרו היום, מעצרו של החשוד נתן סולומון הוארך ב-5 ימים. נציג המשטרה אמר בדיונו כי מאז מעצרו הקודם התחזקו החשדות נגדו.

בית המשפט האריך היום את מעצרם של 3 חשודים נוספים בפרשה, ביניהם נתן בזנסון שנעצר אתמול לראשונה בתיק. בזנסון, שנחשב לאחד הגורמים המקורבים ביותר לרב ולאיש הכספים שלו, נעצר אתמול בבית החולים שערי צדק, אליו הגיע על מנת לבקר את ברלנד עצמו.

לטענת המשטרה, בזנסון הינו דמות מרכזית בארגונו של ברלנד, כאשר עדויות רבות מצביעות עליו כעל איש הכספים של אותו הארגון.  עוד התגלה כי המשטרה ניהלה חקירה סמויה כנגד בזנסון מזה מספר חודשים.  בית המשפט האריך את מעצרו ב-7 ימים.

עוד הוארכו מעצריהם של נתן גיהסי ויוסף חיים רבינוביץ, חשודים נוספים בפרשה, למשך 7 ו-6 ימים.

בית המשפט האריך היום את מעצרם של ארבעה חשודים בפרשת ברלנד, ביניהם: אחד הגבאים המקורבים ביותר לברלנד, שנעצר אתמול בבית החולים בו ברלנד מאושפז.

אתמול הוארך מעצרם של שני חשודים נוספים, ומחר ידון בית המשפט בבקשה נוספת להארכת מעצרו של אליעזר ברלנד.

עו"ד דוד הלוי המייצג את בזנסון מטעם הסנגוריה הציבורית: "מרשי מכחיש את המיוחס לו. מרשי, מתוך אהבתו לרב שימש לו עוזר וסייע לו במילוי צרכיו הבסיסיים ומתן תרופות נוכח גילו ומצב בריאותו הרעוע של הרב. אין למרשי כל נגיעה לכל החשדות המיוחסים לו. מרשי הנו אדם דל אמצעים שעבר הליך פשיטת רגל בשנים האחרונות. כל טענה המנסה להפוך אותו לגורם מרכזי הנה טענה משוללת יסוד ומנותקת מן המציאות. אנו מעריכים כי הוא ישוחרר מן המעצר בזמן הקרוב".