צילום אילוסטרציה: Pixabay

יש מה לעשות בשבתות: ממסמכים של רשות הצעירים העירונית שהגיעו לידי מיינט ו-"ידיעות ירושלים" עולה כי העירייה מתכננת להרחיב את הפעילויות למשפחות צעירות בשבת בחודשי החורף בהיקף של חצי מיליון שקל. הפעילות, שכבר תורחב לעשר שכונות שונות ותכלול משחקי ספורט וקופסה, שעות סיפור ואפילו אספקת מחצלות ומים. 

לאן הולך הכסף?

"במסגרת מהלך רחב של עיריית ירושלים, המקדמת פעילות שומרת שבת למשפחות בשבתות, יתקיימו פעילויות במרחב הציבורי בשכונות שונות בעיר, אשר יכללו מתחם פעילות למשפחות, סדנאות, שעת סיפור לילדים והורים. האירועים יהיו פתוחים לקהל הרחב ובחינם ויתקיימו בין החודשים אוגוסט-דצמבר 2019", כך פירטה רשות הצעירים בעירייה את בקשתה השבוע לאישור חצי מיליון השקלים עבור פעילויות השבת בשכונות השונות.

ובאיזה שכונות מדובר? הפעילויות יהיו בין היתר בגילה, ארמון הנציב, גוננים, קרית יובל, קרית מנחם, פסגת זאב, הגבעה הצרפתית, הר חומה, קטמון, רחביה, בקעה, רמות ובית הכרם. התקציב הנדרש עומד על כחצי מיליון שקל, כאשר כל שבת תעלה 24,060 שקלים ותחולק בדרכים הבאות: שלוש תחנות פעילות שיכללו ספורט, משחקי קופסה והפעלות ילדים בעלות של 16,002 שקל לשבת אחת; שני סבבים של הצגה או שעת סיפור (5,560 שקל); מחצלות, כסאות, מים ושולחנות בעלות של 1,248 שקל והפקה ועובדים בשטח (1,250 שקל).