בורגר רום. ייפתח בשבת? | צילום: יואב דודקביץ'

האם בקרוב ייפתח סניף חדש של 'בורגר רום' שיפעל גם בשבת? סביב השאלה הזאת התקיים לאחרונה קרב משפטי שהשאיר את עתיד הסניף החדש לוט בערפל.

תחילת הפרשה כאשר בעלי המסעדה המפורסמת ביקשו להשכיר שטח בצמוד לסניף הקיים במטרה לפתוח סניף חדש ולהפעיל אותו בשבת.

אלא שאחד מבעלי הדירות בבניין הגיש בקשה דחופה למתן צו מניעה זמני. "למבקשים ידוע כי בכוונת בעלי המסעדה המיועדת להפעילה בימי שבת וחג", נכתב בבקשה, "בניגוד לחוק העזר העירוני, שלא מאפשר פתיחת עסקים בשבת ובכך להפוך עוד יותר את חיי הדיירים לסיוט כואב ומתמשך. זכותם של המבקשים והדיירים בבית המשותף לחיות בשקט ובשלווה".

בית המשפט השלום בעיר קיבל חלקית את הבקשה והוציא צו מניעה מוגבל שאוסר עליהם לבנות ארובה, מנדף או אלמנט אחר ללא היתר בניה כדין מאת הוועדה המקומית לתכנון ובנייה.

בהמשך הדיון הגיעו הצדדים להסמכות לפיהן לא ייפתח בית העסק בלא רישיון עסק, המנדף ייבנה על גג הבניין ולא על גבי הקיר וכי לא ייעשה שימוש בחצר ללא הסכמות השכנים. לאחר ההסכמות הבקשה נמחקה.

אלא שב'בורגר רום' טענו בסוף השבוע כי הוציאו רישיון עסק והם בתהליכים מואצים להקמתו. "בקרוב מאוד ייפתח העסק והציבור מוזמן לבוא ולאכול המבורגרים גם בשבת וגם במשלוחים. זה הוא עוד יום בהיסטוריה המפוארת של בורגר רום'", נמסר מטעמם.

מטעמו של עו"ד עוז כהן, המייצג את העותרים נמסר: "בבית המשותף ברחוב עזה 20 סוקלה כוונה להקים המבורגריה למשלוחים בשבת בלב בית מגורים ושליחויות בשבת. הפגיעה הצפויה במבקשים הינה עצומה, לרבות לערך דירתם, ולכן הוגשה על ידי בקשה לצו מניעה זמני אשר התקבלה במעמד צד אחד, ולאחר דיון הצו הפך לקבוע. פתיחת עסק ללא רישיון מהווה סכנה לציבור ולדיירי הבניין וכוונה זו סוכלה. כמו כן התקנת מנדף ברכוש המשותף, שהיא פעולה הדרושה הסכמה של כל בעלי הדירות, נעצרה בעקבות הצו".