עיריית ירושלים. צילום: שלומי כהן

זה היה אמור להיות אחד ההישגים הגדולים ביותר של 'דגל התורה' בירושלים: אדם מטעמה שיעמוד בראש מינהל החינוך החרדי (מנח"ח) ויחלוש על עשרות אלפי התלמידים במגזר, כשמדובר באחד התחומים החשובים ביותר ליהדות החרדית - חינוך הדור הבא.

אולם כפי שפורסם ב"ידיעות ירושלים" לפני מספר שבועות, סכסוך פנימי בין מחנות הרבנים הליטאים תוקע את המכרז, וזאת כשראש מנח"ח הקודם איתמר בר־עזר כבר פרש בתחילת החודש שעבר.

בהסכמים הקואליציוניים התחייב ראש העירייה למינוי איש מטעמה של 'דגל התורה' לראשות מנח"ח, כאשר סגנו ימונה מטעמה של ש"ס. בשבועות האחרונים מתנהל מאבק התשה בין המחנות של הרבנים חיים קנייבסקי וסולובייצ'יק, כאשר המחנה הראשון תומך באיש חינוך מקרית אתא בשם יוסף רוטנברג ואילו השני תומך בחבר מועצת בית שמש שמוליק גרינברג.

בזמן שהצדדים נאבקים הסיר משה ליאון את ידיו מהנושא וקיווה לפשרה. אולם בשבוע שעבר הוא החליט להפסיק להמתין ומינה באופן זמני דווקא את יואב זימרן (זימי) החילוני לתפקיד. זימרן מתפקד כסגן ראש מינהל החינוך כבר מספר שנים ונחשב לאיש חינוך מוערך.

המינוי של זימרן החילוני הכה גלים בקרב הגורמים החרדיים בעירייה ואלו החלו לפעול באופן אינטנסיבי על מנת להביא לפתרון מהיר שיחזיר את מנח"ח לידיים חרדיות. במסגרת המאמצים עלה שמו של שלמה ריין, איש חינוך שפועל שנים בקרב נוער בסיכון במגזר החרדי.

כבר השבוע נשמעה במועצה ביקורת כלפי 'דגל התורה' על כך שהסכסוכים הפנימיים מפקירים את האגף החשוב לידיים חילוניות. ההערכה היא שבשבועות הקרובים יגיעו העסקנים הליטאים להסכמה וימונה ראש חרדי לאגף בהליך בזק.