מימין: השף ביטון והשפים איציק וקרן קדוש. צילום: סיוון פארג' ורון ירקוני יחסי ציבור

הירושלמים כובשים את 'סעודת האבירים': השף דודו ביטון יקבל אות כבוד על מסעדתו לה רג'נס שבמלון המלך דוד שנבחרה למסעדה הטובה ביותר. השפים איציק וקרן קדוש, בעלי בית הקפה 'קפה קדוש", יקבלו את אות הקונדיטוריה הטובה ביותר לשנת 2019 בטקס שיתקיים בכנס "סעודת האבירים" בתל אביב.   

כמו כן, דודו ביטון רק החודש זכה בתואר 'שף השנה' של מדריך המסעדות הצרפתי היוקרתי "גו מיו". "אני ממש מתרגש ומכבד! האמת, אני לא חושב שיש דבר כזה 'אוכל הכי טוב'", מסר השף ביטון, "יש לנו בארץ מסעדות מדהימות וכל אחת הכי טובה במישור מסוים. מאושר להיות חלק מהקולינריה המתפתחת בצעדי ענק בישראל".

שף קונדיטור איציק קדוש, בעלי "קפה קדוש" מסר: ״אני תמיד אומר כשאתה מתחיל משהו, צריך ליהנות מזה. אנו קיימים 53 שנים ועדיין מרגישים בכל יום אהבה וסיפוק עז מהעשייה שלנו. בכל יום לומדים ובכל יום מרגישים כאילו היום זה היום הראשון, שמחים ומודים שנפלה בחלקנו הזכות לעשות את מה שאנחנו הכי אוהבים ולזכות בהכרה רחבה על כך. תודה לכל מי שבחר בנו, נמשיך להצדיק את הבחירה בקדוש".

בעקבות הצלחת כנס "סעודת האבירים" הראשון, שהתקיים בספטמבר האחרון, הוחלט לקיים בחנוכה הקרוב אירוע נוסף, למוזמנים בלבד, בסימן "באנו חושך לגרש"- העלאת המודעות למסורבות גט ועגונות. באירוע יכינו מיטב השפים בישראל ארוחות גורמה לקהל המוזמנים בקונספט של "מנות חופש"- כל שף ושפית יחשבו "מהו חופש?" עבורם ויכינו מנה ברוח זו.

כנס "סעודת האבירים" נחשב לאירוע קולינרי אקסקלוסיבי והכניסה לאירוע למוזמנים בלבד. השנה צפויים להגיע מסעדנים, שפים מובילים, מנכלים של החברות המובילות במשק, אנשי עסקים ומובילי דעת קהל בתחום הקולינריה. גם השף אבי לוי צפוי להגיע לאירוע ולגבות את הקולגות הירושלמים בתחום. לכל שף ושפית המשתתפים באירוע ניתנה חסות. 

פנינה עומר, מנכ"לית יד לאישה מבית אור תורה סטון: ״בעיית הסרבנות והעגינות היא חושך גדול. העובדה שסעודת האבירים בחרה לקיים את הערב תחת נושא זה, היא עבור עמותת יד לאישה ועבור נשים רבות, אור גדול. אוכל הוא נושא המדבר לכולם, ואנחנו מודות לשפים שבחרו להעביר דרכו מסר של חופש. לכל אישה ואיש מגיע לחיות בחירות, עמותת יד לאישה ששחררה עד היום כאלף נשים, פועלת למען אלו שעדיין נאבקות על כך".