אדוה חורי וטל קימה. צילום: באדיבות קק"ל וליהי מרקוביץ

גאים בכם: שני תושבי ירושלים, אדוה חורי מ"בית חינוך עיוורים" וטל קימה מארגון "שלוה" קיבלו אות הצטיינות בטקס שנערך בבית הנשיא.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין, ארח השבוע (ב'), לכבוד ט״ו בשבט את נציגי קרן קימת לישראל במסגרת שבוע ההצדעה שנערך בארגון לתחומי החינוך והקהילה. בבית הנשיא התקיים טקס חלוקת אות מצטייני חינוך וקהילה של קק"ל.

"האות הוענק כהוקרה על עשייתם של צעירים וצעירות ולשים בקדמת הבמה את פעולות החינוך מעוררות ההשראה שלהם, היוזמות הייחודיות, מהלכים אישיים פורצי דרך והיותם מודל לחיקוי", נמסר. 

אדוה חורי מבית חינוך עיוורים בירושלים, פעילה בתנועת הנוער "יחד" מעל תשע שנים - בתחילה כחניכה, לאחר מכן כמדריכה וכיום כרכזת התנועה. במסגרת תפקידה, חורי מרכזת שלוש קבוצות גיל של נערים ונערות עם לקות ראייה ועיוורון, בגילאים 21-11 . במקביל, חורי לומדת לתואר ראשון בפסיכולוגיה והיא בעלת תעודת בוגרת לימודי סדנאות בבית צבי ולימודי ייעוץ זוגי. חורי התנדבה לשירות צבאי בשל לקות הראייה שלה, שירתה כמדריכה ולאחר מכן יצאה לקורס קצינים ושובצה כמ"מית הדרכה.

טל קימה מארגון "שלוה" בירושלים, צעיר עם תסמונת דאון, חניך בארגון "שלוה" מאז היותו בן שש, מנגן על כלי הקשה בלהקת "שלוה". כישרון התיפוף שלו התגלה במסגרת תוכנית תרפיה במוזיקה של "שלוה", שבה השתתף יחד עם עוד עשרות חניכים כתחביב. טל נוהג ללמוד שירים בשפת הסימנים ולעיתים קרובות הוא מלווה את הופעות הלהקה בשפה זו, להנאתם של הצופים. חלומו הוא לשרת בצה”ל, וכולנו תקווה כי יצליח להגשימו. בנוסף להיותו חבר בלהקה, טל עובד גם ב"קפה שלוה", הנמצא בארגון "שלוה" בירושלים, והמעסיק עובדים עם וללא מוגבלויות. "אני מתרגש מהזכייה ושמח מאד על הבחירה בי. תודה ל'שלוה' שהאמינו בי. השמיים הם הגבול אם מאמינים באדם ומתמקדים ביכולות שלו", מסר קימה.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין: "הכינוס כאן מבטא את המשימות החדשות שלקחה עליה קק"ל. משימות של חינוך לאהבת הטבע, הארץ והמדינה, משימות של גישור בין החלקים השונים של החברה הישראלית, משימות של שילוב אוכלוסיות עם מוגבלות, ומשימות של עידוד הגיוס לצה"ל והנחלת מורשתם של גיבורי ישראל".

יו"ר קק"ל דני עטר: "בקק"ל החליטו בחטיבה לחינוך ולקהילה לקיים לראשונה שבוע הצדעה שמתרכז בערכים אלו. את שבוע ההצדעה סיכמנו בטקס הענקת אות למצטיינים ביום ט"ו בשבט, יום חגה של קק"ל, אני שמח לראות את בני הנוער המוצלחים הללו לוקחים חלק יזום בבניית עתיד טוב יותר למדינתנו".