מצטיין מאו"ג 162: סגן טל אטיאש

סגן טל אטיאש מירושלים, למד בתיכון הרטמן והתגייס במרץ 2015 לחיל השריון, למרות שבהתחלה הוא לא רצה להגיע לחיל הנוכחי אך החליט לתת לו הזדמנות. בהמשך יצא טל לקורס קצינים מכיוון שהרגיש שאינו ממצה את עצמו כחייל ורצה לתת לתפקידו משמעות נוספת. כיום טל משרת כסמ"פ בגדוד 46 של חטיבת השריון 401 ובסיום תפקיד זה עתיד לצאת למלט"ק אחריו יחזור להיות מ"פ בגדוד.

סגן טל אטיאש. צילום: דובר צה"ל

טל סיפר כי הוא מאוד נהנה מהשירות ומהפיקוד על החיילים ומחכה לעשות זאת בפלוגה משל עצמו, הוא מאוד מתרגש לקבל אות הצטיינות ממפקד האוגדה.

מצטיין מאו"ג 162: סמל אריק בלואשוילי

סמל אריק בלואשוילי(20) עלה מגיאורגיה בגיל 11 עם המשפחה. משפחתו חזרה אחרי שנה אך אריק החליט להישאר בחוות הנוער הציוני בירושלים. כיום הוא מתגורר בירושלים עם אמא שלו ומגדיר את עצמו כישראלי.

סמל אריק בלואשוילי. צילום: דובר צה"ל

מעבר לשירותו הצבאי בלואשוילי החל לרקוד בגיל 4 בגיאורגיה, והתקבל לאקדמיה. בסוף כיתה ט' קיבל תואר במחול והחל ללמוד באוניברסיטה. את התואר בגיאורגיה הוא השלים אך עשה בארץ את ההתמחות על מנת לסיים אותו. בלואשוילי רוקד ריקודים סלוניים וריקודי עם ובארץ הוא רוקד מחול ישראלי ומודרני.

אריק היה רקדן בפנימייה ושימש כמורה למחול כשהיה בכיתה י"ב, הוא הופיע הרבה עם הלהקה של בית הספר שלו בין היתר גם בחו"ל כדי לגייס תרומות בעזרתם בנו בתים לחיילים בודדים במתחם הפנימייה.

אריק משרת כנגד תחמושת בגדוד 46 של חטיבת השריון 401, הוא מספר שמה שעושה את השירות הוא האנשים, "אמנם אני קיבלתי את ההצטיינות אבל אני מרגיש שאני נציג של המחלקה כי בלעדיהם לא הייתי מקבל את ההצטיינות הזאת", סיפר בלואשוילי.

מצטיין מח"ט 401: סמ"ר אורי מאיר

סמ"ר אורי מאיר (23), משרת כמש"ק הדרכה בפלוגה ג' בגדוד 46 של חטיבת השריון 401. "הפלוגה מאוד מגובשת. אני מאוד נהנה ומרגיש שיש לי משפחה מלוכדת בפנים ושהתפקיד שאני עושה הוא משמעותי מאוד". 

סמ"ר אורי מאיר. צילום: דובר צה"ל

מאיר נמצא כרגע בתעסוקה מבצעית וקיבל את הצטיינות מפקד חטיבה 401 על היוזמה, ההשקעה והבגרות ותמיד נותן את המאה אחוז בכל דבר שעושה. מפקדיו סיפרו כי חשוב לו מאוד להצליח ולהרים את חבריו, לעזור להם וכי מאיר לעולם לא מוותר ותמיד נותן את כל כולו בכל משימה שעומדת בפניו.

מצטיין מאו"ג 162: סמל שחר אפללו

סמל שחר אפללו (20) משרת כסמב"ץ בחמ"ל שדה תימן במפקדת חטיבת גבעתי. לפני הצבא למד שחר בתיכון דנמרק שם הרחיב מגמת גיאוגרפיה . בזמנו הפנוי הוא אוהב לעסוק בספורט בכלל ובכדורגל בפרט.

סמל שחר אפללו. צילום: דובר צה"ל

שחר מאוד שמח על ההצטיינות שקיבל וסיפר כי שמח שהגיע לתפקידו הנוכחי מאחר והוא מרגיש מאוד משמעותי: "אני אוהב את מה שאני עושה והכרתי חברים לכל החיים, אני מתרגש להיות מצטיין מח"ט גבעתי, ההורים שלי גאים מאוד ותומכים בי". 

רס"ל אביאל יוגב, משרת כמ"מ נהגים

רס"ל אביאל יוגב מפקד נהגים במוצב נחל עוז של החטיבה הצפונית, במסגרת תפקידו מפקד על כ20 נהגים במוצב, הוא מספר כי חיפש תפקיד עם משמעות ולכן אוהב מאוד את התפקיד בו משרת כבר שנתיים וחצי בקבע.

רס"ל אביאל יוגב. צילום: דובר צה"ל

כשנשאל מדוע הוא חושב שקיבל את ההצטיינות, הוא מספר: "אני חושב שבזכות העבודה הקשה שלי והתרומה שהבאתי, זה היה מורגש ביחידה. תמיד ניסיתי להביא את המעבר בכל התחומים בהם נגעתי, ואני שמח שקיבלתי את הזכות להיות בצה"ל ולהביא מעצמי כמה שיותר. תמיד אני ארצה ללמוד עוד ולהתקדם כמה שיותר, רק לשאוף קדימה".

סמל דניאל רוזנברג (20) משרת כראש הלשכה של ראש מנהלת החרדים הצבאית

על תפקיד זה התמודד לאחר שהיה לוחם בפלוגה החרדית 'חץ'. רוזנברג סיפר כי היתה לו ילדות לא קלה, רוזנברג גדל בסביבת שהפשע היה חלק ממנה, ולא מצא את עצמו בתקופת בית הספר. כחלק מן התהליך שעבר עם עצמו, החליט לקחת את העתיד שלו ברצינות ולהתגייס לצה"ל. רוזנברג סיפר על התפקיד: "מצא את השליחות שלי, ואני נרתם למשימה של קידום שירות החרדים בצה"ל".

סמל דניאל רוזנברג. צילום: דובר צה"ל

כששמע על ההצטיינות הגיב: "המשפט שלי הוא 'לוחם זה באופי' ואני מביא את רוח הלחימה שרכשתי בפלוגה גם לתפקידי הנוכחי, זה עבורי הצטיינות - המסירות נפש והדבקות במטרה בכל פרט בתפקיד."

רב"ט דביר פרץ (20), רכז מוסדות לימוד ואקדמיזציה במנהלת החרדים הצבאית

במסגרת תפקידו הוא אחראי על הקשר בין מוסדות החינוך החרדיים לצה"ל ומסלולי האקדמיזציה (תואר לפני שירות צבאי) לחרדים.דביר סיפר: "הדבר האהוב עליי בתפקיד הוא שאני מסייע למלש"בים חרדים למצוא את הדרך והמסלול שלהם בצה"ל. במסגרת התפקיד הכרתי את החברה החרדית בצורה טובה יותר, ואני נורא נהנה מזה בתפקיד".

רב"ט דביר פרץ. צילום: דובר צה"ל

דביר הוסיף כי הוא נורא מתרגש להיות מצטיין, הוא מספר כי פעמים רבות היה קרוב להצטיינות ולא זכה בכך, ועכשיו הוא נרגש מהמעמד לקבל פידבק חיובי על תפקידו שהוא מקיים במסירות.

רס"ל יחיאל רדוצקי (32), קצין מטה 'מגן'

רדוצקי נולד למשפחה חרדית ליטאית במאה שערים ולמד במוסדות חינוך חרדיים ומשרת במנהלת החרדים הצבאית כקצין מטה 'מגן' המתכלל את גיוס החרדים למסלולים העורפיים ביחידות רבות.

רס"ל יחיאל רדוצקי . צילום: דובר צה"ל

יחיאל סיפר: "במסגרת תפקידי, אני מנתב חרדים רבים בד"כ נשואים בעלי ילדים, לשרת ביחידות העורף של צה"ל במגוון רחב של תפקידים טכנולוגים. הם עוברים תהליך מדהים של תרומה משמעותית לצה"ל לצד כלים מקצועיים רבים אותם הם רוכשים. יחיאל התרגש לקבל את ההצטיינות ואמר: "הצטיינות זו דרך חיים של לעשות באופן שוטף את הטוב ביותר. המצטיין הופך את הסובבים אותו לטובים יותר".