העיתונאי חוליו דה לה גווארדיה צילום: אלכס קולומויסקי

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום (א') 7 שנות מאסר על חוליו דה לה גווארדיה, העיתונאי הספרדי שהורשע בהריגתו של הפסנתרן חיים טוקצינסקי ז"ל.

בנוסף, קבע בית המשפט כי יינתן פיצוי כספי בגובה 150,000 שקלים למשפחתו של המנוח, שנת מאסר על תנאי ופסילת רישיון.

ביוני האחרון הורשע דה לה גווארדיה במסגרת הסדר טיעון בנהיגה בשכרות, הפקרה אחרי פגיעה, והריגתו של חיים טוקצינסקי, פסנתרן חרדי תושב העיר.

חיים טוקצינסקי ז"ל. צילום: באדיבות עיריית ירושלים

התאונה בה נהרג טוקצינסקי ארעה בערב חג הסוכות לפני שנה. אז, על פי הסדר הטיעון בו הודה דה לה גווארדיה, הוא נסע מבית חברו במשכנות האומה לביתו בשכונת א טור, לאחר שצרך אלכוהול עם חבריו. 

במהלך הנסיעה, נקלע דה לה גווארדיה להתקלות עם 3 אופנוענים, ביניהם התפתח ריב שכלל קללות. לאחר ההיתקלות פנה דה לה גווארדיה לכיכר פריז, כאשר אחד מרוכבי האופנוע אחריו, ודה לה גווארדיה נוסע מעל למהירות המותרת.

בזמן זה, חצה טוקצינסקי את מעבר החצייה ברחוב רמב"ן. דה לה גווארדיה המשיך בנסיעה מעל למהירות המותרת, חצה את הצומת באדום, ופגע בטוקצינסקי. לאחר הפגיעה, המשיך דה לה גווארדיה בנסיעה ולא עצר.

במסגרת הסדר הטיעון, ביקשה הפרקליטות להטיל על דה לה גווארדיה עונש של 9.5 שנות מאסר.

עו"ד דוד ברהום המייצג את דה לה גווארדיה: "אנו מכבדים את הכרעת בית המשפט המחוזי, אם כי גזר הדין נראה מחמיר גם ביחס לנסיבות המיוחדות של מקרה זה וגם לאור הרפורמה בעבירות ההמתה. נשקול את צעדינו להמשך לאחר שנלמד את גזר הדין לעומקו".

"שום עונש לא ייתן מזור למשפחה הכאובה"

עו"ד אפרת פילזר ביזמן מפרקליטות מחוז ירושלים: "בערב חג סוכות, בשל התנהגותו הפושעת של הנאשם הלך לעולמו ברגעים אחדים אדם צעיר שכל עתידו לפניו. שום עונש לא ייתן מזור למשפחה הכאובה, אשר נותרה עם חוסר וחלל שלא ניתן למלא ועם תחושת אובדן קשה אשר תישאר בליבם לעד. נבקש ביום הזה לחזק את ידי המשפחה ולקוות כי עונש המאסר הממושך שנגזר היום על הנאשם, יהווה ולו תרומה מסוימת בעצירת התופעה המגונה של נהגים פושעים שנוטלים חיים ולאחר מכן אף בוחרים לברוח מהמקום מבלי להושיט עזרה לנפגעים".