הדסה עין כרם. צילום: רפי קוץ

מנהל מחלקת כלי דם בבית החולים הדסה עין כרם, ד"ר רון כרמלי, נחקר לפני יומיים באזהרה בחשד לתלונה שהוגשה נגדו בגין הטרדה מינית, כך נודע למיינט ירושלים. בסיום חקירתו, שוחרר בערבות.

עד עתה נודע על מתלוננת אחת, עובדת לשעבר בביה"ח הדסה, שהגישה תלונה במשטרה נגד כרמלי בגין הטרדה מינית. בנוסף, נודע כי מספר סטודנטיות באוניברסיטה העברית התלוננו נגד כרמלי בפני הנציבה למניעת הטרדות מיניות באוניברסיטה העברית, פרופ' לילי אנגליסטר.

הטענות נגד כרמלי פורסמו לראשונה לפני כשלושה חודשים, במסגרת תחקיר של ערוץ 13. כשבועיים לאחר מכן, פשטה המשטרה על בית החולים הדסה, אספה מסמכים וגבתה עדויות מעובדי בית החולים.

העובדת לשעבר שהתלוננה נגד כרמלי הגישה את תלונתה במשטרה באוגוסט האחרון. לדבריה, ההטרדה המינית שחוותה ארעה בחודש אפריל השנה. אז, אחרי שנות עבודה ארוכות בהדסה, היא החלה לחפש עבודה חלופית בבית החולים. במסגרת חיפושי העבודה שערכה היא פנתה לכרמלי, ולטענתה, בשיחה שניהלו השניים בנושא, הוא הטריד אותה מינית.

ימים ספורים לאחר המקרה, ולאחר ששמעה עובדת אחרת בבית החולים מספרת על הערה בעלת אופי מיני אותה השמיע לעברה כרמלי, התלוננה העובדת לשעבר על כך אצל הנציבה למניעת הטרדות מיניות. בידיה של המתלוננת מכתב אותו קיבלה חזרה מהנציבה, בו נכתב כי ד"ר כרמלי הודה באמירות אותן היא ייחסה לו. למרות זאת, בהמשך קיבלה מהנציבה למניעת הטרדה מינית מכתב בו נאמר כי ד"ר כרמלי ננזף והוזהר בעקבות המקרה וכי בכך חקירת האירוע הסתיימה.

לאחר רצף אירועים אלה, המתלוננת לא מצאה משרה חלופית בבית החולים. לדבריה, היא רואה קשר ישיר בין פיטוריה ובין תלונתה נגד כרמלי, ומתכוונת לפעול בהליך משפטי נגד פיטורים אלה.

עו"ד אלי כץ המייצג את המתלוננת מסר: "20 שנה אחרי חקיקת החוק למניעת הטרדה מינית עדיין צריכה מתלוננת להיאבק על כך שקולה יישמע ולא יושתק. מרשתי תעמוד על בירור תלונתה עד תום. מצופה ממעסיקיו של הנילון לתת יד לבירור האמת ללא קשר למעמדו הבכיר".

מביה"ח הדסה נמסר: "על פי הידוע להנהלת הדסה, כנגד פרופ׳ כרמלי עומדת תלונה אחת בלבד אותה הגישה עובדת שפוטרה, מטעמיה שלה. אנו סומכים על משטרת ישראל העושה עבודתה בחקירת הנושא".