הסעה בחינוך המיוחד | צילום: שלומי כהן (למצולם אין קשר לידיעה)

האם נוכחות מלווי ההסעות בחינוך המיוחד, שגם כך אינה דבר נפוץ, אך הכרחי, תתמעט עוד יותר בגלל טענות הנוגעות לשכרם? בחודשים האחרונים הגיעו עדויות רבות מצד הורים על הסעות שנעדרות מלווה, וזאת למרות שמדובר לרוב על ילדים בחינוך המיוחד שצריכים השגחה בזמן הנסיעה.

אולם לאחרונה התברר למספר מלווים כי עמותת 'לביא' המפעילה את מערך המלווים, מתכוונת לקצץ להם שעת עבודה בכל יום. היות וקיימים מלווים שעובדים 2-3 שעות ביום, מבחינתם מדובר בקיצוץ משמעותי. "בימים האחרונים למדנו על כוונת העמותה לקצץ לנו בשעות העבודה" אמר השבוע י', מלווה ותיק שעובד בדרום העיר. "זה פשוט לא ייאמן. כל שנה מפילים עלינו בשורה כזאת בלי להתייעץ איתנו. דווקא השנה, אחרי שהפנימו את החשיבות של המלווים, חשבנו שהבינו גם בעמותת 'לביא' את החשיבות שלנו".

לטענת י', הקיצוץ הצפוי בשעות העבודה יתגרם להפחתה של מאות שקלים בתלוש השכר. "בתור מי שמרוויחים פחות משכר המינימום החודשי עקב מיעוט שעות, קיצוץ של כ־700 שקל בתלוש שכר יפגע בנו קשות". 

ממנח"י נמסר: "מינהל החינוך מציב את מערך ההסעות בראש סדר העדיפויות ופועל לקדם חלופות שיישפרו את המערך לטובת תלמידי ותלמידות העיר והוריהם".

מהעמותה נמסר: "'לביא' לא קיצצה ולא מתכננת לבצע קיצוץ רוחבי של שעות עבודה לעובדי מערך ליווי ההיסעים".