עליאן ובתו. מאיים בתביעה. צילום: יואב דודקביץ'

מחדל ההסעות נמשך: לטענת הורים מבית צפאפה, איחור של רכב ההסעות סיכן את חייה של בתם, שחלתה בדלקת ריאות חריפה ואושפזה

המקרה הקשה התרחש בחודש ינואר האחרון, אז תלמידת כיתה ב' בחינוך המיוחד מבית צפאפה חיכתה להסעה השגרתית לבית הספר כמדי יום. אלא שרכב ההסעות לא הגיע והשאיר את הילדה הקטנה לחכות כ־45 דקות בקור המקפיא ובגשם. "מה שקרה לנו זה פשוט מזעזע", אומר מוראד עליאן, אביה של הילדה. "המצב הרפואי של הבת שלי באופן טבעי הוא מאוד שברירי ואנחנו דואגים לכסות אותה בהרבה שכבות גם בימים יותר חמים".

האב מספר כי לא רק שהילדה נאלצה לחכות זמן רב – גם אף אחד לא עדכן אותם שההסעה מתעכבת. זמן קצר לאחר המקרה הילדה חלתה בדלקת ריאות חריפה. "פינינו אותה לבדיקה ושם אמרו לנו שהיא חייבת להגיע לאשפוז", הוא משחזר. "נסענו להדסה עין כרם ובדרך היא כמעט איבדה הכרה. אשתי לא ידעה מה לעשות מרוב חרדה. זה היה סיוט שאי אפשר לתאר. אחר כך, כשהגענו לבית החולים אמרו לנו שרמת החמצן שלה בדם ירדה לרמה מסכנת חיים".

עליאן טוען כי הוא פנה בנושא לעירייה, אך שם לטענתו נתקל ביחס מזלזל. "לא מספיק שעברתי טראומה כזאת, אחר כך עוד העיזו להאשים אותי במחדל הזה", הוא אומר. "מאז המקרה הוצאתי באופן מיידי את הבת שלי מההסעה. אני מסיע אותה באופן אישי, כי אני לא מוכן לסכן את החיים שלה שוב".

בימים האחרונים שלח עליאן לעירייה מכתב התראה לפני נקיטת הליכים משפטיים, ובו הוא דורש פיצוי של עשרות אלפי שקלים. "עוגמת הנפש שגרמה לי העירייה היא עצומה", הוא מסכם. "אני לא מתכוון לשתוק יותר. הגיע הזמן שהם ישלמו על הטעויות הקריטיות שהם עושים".

העירייה: "אנו מצרים על מחלת התלמידה. מבירור שביצענו עולה כי ההסעה איחרה בשל טעות והתלמידה המתינה עם סייעת מבית הספר באזור מקורה. כחלק ממגוון פעולות שמטרתן לשפר את מערך ההסעות, נבחנות מספר חלופות שיפורסמו במלואן כשתתקבל ההחלטה ליישמן. נמשיך לפעול כל העת לשיפור מערך ההסעות לטובת התלמידים והתלמידות למען קידום שיוויון הזדמנויות בחינוך".