"לא הייתה לנו ברירה אלא לעזוב" (אילוסטרציה: מיקי אלון)

קבוצת ווטסאפ שבה חברים עשרות בכירים חרדים ירושלמים עברה השבוע טלטלה: שני משתמשים חדשים השתלטו על הנהלת הקבוצה והחלו להפיץ בה תמונות עירום. בתגובה עזבו באופן מיידי כמעט כל חברי הקבוצה, ביניהם פוליטיקאים ואנשי תקשורת.

שלבי ההשתלטות

מדובר בקבוצת ווטסאפ ששימשה במשך תקופה ארוכה את בכירי הקהילה החרדית בירושלים. היא כללה עשרות פוליטיקאים, אנשי תקשורת ומשפיעים אחרים, שהיו מתכתבים באופן קבוע על ענייני היום-יום בעיר הבירה. 
הפרשה יוצאת הדופן החלה ביום שני השבוע, אז צורפו לקבוצה שני משתמשים חדשים, שעד מהרה קיבלו ממנהל הקבוצה הרשאת ניהול והפכו למנהלים בעצם. עד מהרה הם פתחו בהשתלטות עוינת והחלו לעורר סערה. הצעד הראשון היה להעיף את מנהל הקבוצה שהכניס אותם, מה שהשאיר אותם כמנהלים הבלעדיים ומנע אפשרות להדיח אותם מהקבוצה. 

אולם מה שבאמת הביא לנקודת הרתיחה הייתה תמונת עירום של גבר, שנלקחה מאחד הסרטונים שרצים ברשת. תמונה זו הועלתה לתמונת הפרופיל של הקבוצה, ותוך דקות אחדות החלה נטישה המונית של חברי הקבוצה. 
התוצאה: לאחר יומיים מההשתלטות נשארו בקבוצה, שעד השבוע האחרון הייתה אחת המשפיעות, חברים בודדים בלבד. "זה היה מזעזע", סיפר אחד מהחברים לשעבר בקבוצה. "לא הייתה לנו ברירה אלא לעזוב אותה".