צילום: מתוך הסרטון שמופץ ברשת

שלושת החשודים בהתעללות פיזית ונפשית בקשישים בשוק מחנה יהודה הובאו היום (ד') להארכות מעצר בבית משפט השלום. מעצרו של מי שעל פי החשד צילם את סרטוני ההתעללות (20, מזרח ירושלים) הוארך ב-5 ימים. מעצרו של חשוד נוסף (20, מזרח ירושלים) הוארך ב-3 ימים. החשוד השלישי (50, מזרח ירושלים), שוחרר בתנאים על ידי בית משפט השלום, המשטרה שוקלת הגשת ערר על שחרורו.

נציג המשטרה בדיון טען כי קיימות בתיק ראיות לכך שההתעללות בקשישים נעשתה ממניע גזעני, והוסיף: "אנו סבורים כי מדובר בחבורה של עובדים ערבים בשוק שעשו את זה ממניעים גזעניים, והיה מניע נסתר שבית המשפט רואה". 

כזכור, על פי החשד מספר קשישים העובדים בשוק נפגעו על ידי הצעירים בתקופה האחרונה. הקשישים סבלו מהתעללות נפשית, הכוללת אמירות קשות וקללות שהוטחו בהן, ואף תועדו והועלו לרשת. התעללות כללה התעללות פיזית - זריקת חפצים על הקשישים, שפיכת מים על ראשו של אחד הקשישים, כיסוי ראשו בשקית, ועוד. 

משה ליאון ואברהם אמש בהדלקת הנרות. צילום: דוברות העירייה

אברהם מקסימוב, אחד הקשישים שנחשף בסרטון שהועלה לרשת ותיעד את ההתעללות, זכה בימים האחרונים לתמיכת תושבים רבים שהגיעו לבקרו בשוק ולהפגין תמיכה, כאשר אמש גם ראש העירייה משה ליאון הגיע להדליק עמו נר חנוכה.