עו"ד ישראל קדמי (צילום: יואב דודקביץ׳)

מה המקום הכי סודי שלך?

"ליפתא. בילדותי גדלתי בשכונת רוממה והיינו מבלים הרבה זמן בליפתא. מטיילים, משחקים ואוכלים סברסים ותאנים. הכרנו כל פינה ופינה ועד היום היא בעיניי אחד המקומות הכי מיוחדים שיש כאן. אני מגיע מדי פעם לאזור כדי לקבל שקט נפשי ולהירגע מהמולת היום".

למה ירושלים?

"נולדתי וגדלתי כאן ומעולם לא עזבתי אותה. אני אוהב מאוד את העיר ומחובר בלב ובנפש לאופי המיוחד שלה. זו העיר הכי יפה, האנשים הכי טובים, חמים, פשוטים ומיוחדים שיש. אני מאוד אוהב את מקומות התרבות והפנאי כאן, את מזג האוויר וכמובן את קדושת העיר".

עם מי היית רוצה לשבת לדרינק?

"נשיא המדינה רובי ריבלין. אישיות מרתקת במיוחד שתמיד רציתי לפגוש באופן לא פורמלי. הייתי שמח לשמוע על הניסיון הרב שיש לו בעשייה הציבורית וכמובן לדבר איתו על ירושלים של פעם ועל בית"ר ירושלים של הימים ההם".

אז מה הלאה?

"ירושלים תישאר תמיד העיר היפה בעולם. היא תגדל ותתפתח בצורה משמעותית. תושבי העיר ייסעו בעיקר ברכבת הקלה שתגיע לכל חלקי הבירה וכמעט ולא ישתמשו ברכבים פרטיים. למרות ההתחדשות והשינוי - היא עדיין תשמור על הצביון והצבעים המיוחדים שבה".

מה הכי גרוע כאן?

"הבנייה המטורפת שבאה על חשבון האזורים הירוקים הבודדים שעוד נשארו. חשוב מאוד למצוא את האיזון בין דאגה לזוגות צעירים והשארתם בירושלים לבין שמירה אמיתית על הריאות הירוקות ואיכות הסביבה. דבר נוסף שמפריע לי הוא המתח הרב שיש בעיר בין חילונים לחרדים. עלינו לקבל ולהכיל הרבה יותר אחד את השני".

הדבר הכי משוגע שעשית בעיר?

"בזמן מלחמת המפרץ, כשכולם היו בחדרים האטומים, יצאנו אחי ואני באחת האזעקות מהחדר ונעמדנו במרפסת להביט בשמים ולראות את הטילים שהתעופפו באוויר. זאת היתה חוויה מיוחדת. היה פשוט ברור לנו שהקדוש ברוך הוא שומר על ירושלים שהיא לא תפגע מהאיום הזה".