ילדי בחינוך המיוחד. צילום: דנה קופל

קייטנות פסח השנה לא יכללו ילדים בחינוך המיוחד. ההורים: "מדובר באפליה". בעוד פחות משבועיים עתידים להתחיל בעיר 'בתי הספר של החגים' - תוכנית של משרד החינוך בשיתוף עם העירייה, שמפעילה מסגרות חינוך בשבוע שלפני פסח, ימים שבהם עד לאחרונה היו התלמידים נוהגים לצאת לחופשה. אולם בשבועות האחרונים גילו הורים לתלמידים בחינוך המיוחד כי לילדיהם אין זכות להשתתף בצהרונים, שיימשכו עד השעה ארבע.

"התוכנית המקורית היא עד השעה אחת", אומרת אם לילד עם תסמונת דאון שלומד בגן מעורב, "אבל יש אפשרות להמשיך עד ארבע בתוספת תשלום. מובן שאני מעדיפה להאריך את השהות של הבן שלי כי זה מסתדר לי בעבודה".

אלא שלהפתעתם, כאשר התכוונו לשלם, הורים רבים לילדי החינוך המיוחד גילו כי הם אינם יכולים לשלם על הצהרון הארוך. "נוצר מצב שבו החברים ה'רגילים' של הבן שלי ימשיכו ללמוד ולשחק עד ארבע והוא יצטרך לשבת בבית", אומרת אחת האימהות. "זאת פשוט אפליה וחוצפה".

ההורים לא מוכנים לשבת בשקט וחלקם מתכננים לצאת למאבק. "אני מקווה שהעירייה תתעורר בקרוב ותמנע את הפגיעה בילדי החינוך המיוחד ובהורים שלהם".

העירייה: "תכנית הצהרונים נבנית באופן ייעודי עבור הציבור, יחד עם ארגון ההורים העירוני ובהתאם לבקשות ההורים באוכלוסיה. נמשיך לפעול בשיתוף פעולה הדוק עם הורי ירושלים על מנת לתת מענה ייחודי ומדוייק לכלל האוכלוסיות. כמובן שאנו קשובים לציבור ופתוחים לשינויים".