ילדי בחינוך המיוחד. מחכים להחלטות. צילום: דנה קופל
הורים לילדים בחינוך המיוחד יוצאים נגד העירייה: "מדוע לנו אין קייטנות אוגוסט כמו לילדים אחרים שלומדים בחינוך הרגיל?".

השבוע החלה ההרשמה לקייטנות הקיץ של העירייה, ביניהן גם קייטנות אוגוסט. אלא שמי שנשארו מאוכזבים הם הורים לילדים בחינוך המיוחד, שגילו שגם הפעם אין להם אפשרות לשלוח את ילדיהם לקייטנות

"יש לי ילד בגן שפה", אומרת נעה קדמי תושבת בית הכרם. "במשך השנה הוא לומד בגן המתאים לו. הוא עושה התקדמות מדהימה ובגלל שיש צוות מתאים ומקצועי, אפשר לראות כמה זה משמעותי".

הבעיה, כך מספרת האם, מגיעה בחודש השני של החופש הגדול. "העירייה לא מפעילה קייטנות אוגוסט לחינוך המיוחד ואנחנו נאלצים לשלוח את הילדים שלנו לקייטנות רגילות", היא אומרת. "בשנה שעברה הכנסנו אותו לקייטנה כזאת עם עוד 35 ילדים וזאת הייתה הטעות הכי גדולה שעשינו. הצוות לא מתאים, הפעילויות לא מתאימות וזה פשוט סיוט. היה מקרה שכל הילדים צחקו עליו במהלך אחד השיעורים, הוא חזר מדוכא ועצבני הביתה. ראינו שחלה נסיגה מאוד גדולה בקייטנת אוגוסט ואנחנו לא רוצים שזה יחזור על עצמו. אנחנו גם עובדים במהלך החודש הזה ומגיעה לנו קייטנה כמו כל ההורים".

ברקוביץ'. צילום: יואב דודקביץ'

מי שנרתם לטובת המשפחות הללו הוא חבר המועצה עופר ברקוביץ' ('התעוררות'), ששלח מכתב חריף לראש העירייה משה ליאון. "לאחרונה פנו אלי מספר הורים לגבי החלת קייטנות אוגוסט גם בגני שפה ובגני החינוך המיוחד", כתב. "עומדת לנו החובה כיחידת שלטון מקומי לפעול לשוויון בשירותים הניתנים לילדי ירושלים. אני קורא לך להתערב בנושא בדחיפות".

״את קייטנות אוגוסט קידמנו יד ביד עם מנח״י כדי לסייע למשפחות הצעירות בחודשי הקיץ", אומר ברקוביץ'. "כעת יש להרחיב את הרעיון על מנת לסייע גם לילדי והורי גני השפה והחינוך המיוחד".

העירייה: "הנושא נמצא בבדיקה בימים אלו במינהל החינוך. כאשר תתקבל החלטה אנו נפרסמה באופן מסודר".

ברקוביץ'. צילום: יואב דודקביץ'