הסעה בחינוך המיוחד | צילום ארכיון: שלומי כהן

הורים לילד הלומד במוסד חינוכי מיוחד טוענים כי נהג ההסעה שאוסף את ילדם מידי בוקר, מעלה להסעת הילדים נוסעים נוספים מהכפר בו הוא מתגורר. ההורים ציינו כי עודכנו באירוע החריג על ידי מלווה בהסעה.

מקללות ועד 'נעילות'

לטענת הורי הילד, ״לפני כשבועיים התברר לנו שהנהג מעלה בני מיעוטים על ההסעה, בזמן שהוא מסיע ילדים, ואת בננו בתוכה, למוסדות החינוך בירושלים. למיטב הבנתנו הוא מעלה את הנוסעים הללו בשועפאט ואז אוסף את הילדים". עוד טוענים ההורים כי התברר להם שהוא מקלל את ההורים ליד הילדים והשיא הגיע כאשר מלווה ההסעה טען בפני כי הוא ננעל בהסעה בכוונה על ידי הנהג.

במרכז השליטה והבקרה על מערך ההסעות של עיריית ירושלים התקבלו טענות קשות נגד הנהג - תלונות על כך שהוא נוהג להעלות נוסעים זרים בהסעה בעת שהוא עם הילדים וכאמור על נעילת המלווה ברכב. במהלך הבדיקה בוצעה ביקורת סמויה על המסלול וביקורת גלויה.

מממצאי הבדיקה עלה כי המלווה העיד שהיו שני מקרים של העלאת נוסע זר לרכב עוד צוין בתחקור הפנימי כי ״הפנייה טופלה מול כלל הגורמים בתפעול ההסעה וכעת המסלול מתבצע באופן תקין, חברת ההסעות טופלה בצד המשמעתי״.

יו״ר סייעת התעוררות בירושלים, עופר ברקוביץ, אליו הגיעה הפנייה מצד הרי הילד: ״טענות ההורים נראות על פניו חמורות. אנחנו מוודאים שמתבצעות הבדיקות המעמיקות והממצות של האירוע. נלמד את התשובות של העירייה יחד עם ההורים ונפעל כדי לוודא שילדי ירושלים מקבלים שירותי הסעות בטוחים".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: ״הפניה נבחנה ביסודיות מול כל הגורמים הרלוונטיים. במסגרת הבדיקה נשללה הטענה על נעילת מלווה ההסעה ע"י נהג ההסעה, להסעה כן עלו, נקודתית, שני אנשים שאינם שייכים לה. חברת ההסעה נקראה לבירור, ונהג ההסעה הוחלף. נכון להיום, מסלול ההסעה מתבצע באופן המתוכנן. נמשיך לפעול בכל עת לשמירת ביטחון התלמידים ולשיפור מערך ההסעות למענם".